Gdańsk: Znany lekarz zatrzymany. Miał molestować pacjentki

ThinkstockPhotos-184573029
Fot. Thinkstock / Getty Images
Dotychczas policja i prokuratura przesłuchały ponad dwa tysiące pacjentek.
Medexpress 2017-02-08 08:14

Chodzi o 65-letniego chirurga-onkologa z Gdańska. Miał on molestować pacjentki w gabinecie poradni onkologicznej w Gdańsku.

- Lekarzowi postawiono 31 zarzutów. Podejrzany nie przyznaje się do winy. Kobiety, które miał molestować lekarz, są pacjentkami poradni onkologicznej w Gdańsku, ale większość tego typu sytuacji dotyczyło prywatnego gabinetu. W tej chwili został złożony wniosek o tymczasowe aresztowanie - powiedziała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Tatiana Paszkiewicz.

Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone od dwóch lat, kiedy to o molestowaniu policję powiadomiła jedna z pacjentek. Przez ten czas przesłuchano ponad dwa tysiące osób, jedna z pokrzywdzonych nie miała 15 lat.

- Śledztwo dotyczy lat 2005-2015, ale większość zarzutów dotyczy lat 2013-2015. Przesłuchano ponad 2 tysiące osób, ale zgłaszają się kolejne pacjentki - powiedziała prokurator Tatiana Paszkiewicz.

Mężczyzna został zatrzymany w mieszkaniu w Gdańsku, był zaskoczony obecnością funkcjonariuszy policji. Przeszukano jego mieszkanie i gabinet lekarski, gdzie znaleziono kamerę, a także broń i amunicję. Lekarz nie miał pozwolenia na posiadanie broni.

65-latek został zatrzymany, potem trafił do szpitala, bo twierdził, że źle się czuje. Ale lekarz, który go zbadał uznał, że może uczestniczyć w przesłuchaniu.

Oskarżonemu grozi do 10 lat więzienia.

Źródło: Radio Gdańsk

PDF

Zobacz także