Subscribe
Logo smallSearch

Conference: Why don't women in Poland want to get pregnant?

MedExpress Team

Medexpress

Published May 8, 2023 14:29

Conference: Why don't women in Poland want to get pregnant? - Header image
18 kwietnia z inicjatywy Instytutu Komunikacji Zdrowotnej, odbyła się konferencja, której to paneliści próbowali odpowiedzieć na pytanie "Dlaczego kobiety w Polsce nie chcą zachodzić w Ciążę?"

Dzietność w Polsce – choć nie tylko w Polsce, bo problem dotyczy całej Unii Europejskiej – spada. Eksperci nie mają wątpliwości: nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak się dzieje. To splot wielu czynników, wielu okoliczności: od kwestii demograficznych i medycznych, przez względy ekonomiczne i społeczne po uwarunkowania geopolityczne. W dużym skrócie, jak mówił filozof i etyk, prof. Jacek Hołówka, Polki nie chcą mieć dzieci, bo są… rozsądne.

Z sondażu CBOS wynika, że 68 proc. Polek nie planuje mieć dzieci. We wtorek Instytut Komunikacji Zdrowotnej zaprosił ekspertów do dyskusji poświęconej poszukiwaniu przyczyn, dla których Polki odżegnują się od planów macierzyńskich. Wnioski nie napawają optymizmem – posiadanie dzieci, a nawet jednego dziecka, to jedna z tych zmian w życiu, które można planować tylko wtedy, gdy ma się poczucie stabilizacji, zarówno zewnętrznej jak i wewnętrznej. Tego poczucia stabilizacji Polkom obecnie zdecydowan...

Content locked

To gain access to the complete English section of the Medexpress.pl, kindly reach out to us at [email protected].

If you already have an account, please log in

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Read also