W kolejnym odcinku podcastu „Rzadko się o tym mówi” rozmawiamy z Izabelą i Adamem Gontarek – rodzicami chłopca żyjącego z fenyloketonurią, którzy aktywnie działają w Gdańskim Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci z Fenyloketonurią.
W kolejnym odcinku podcastu „Rzadko się o tym mówi” zaglądamy do portfela dorosłego pacjenta z fenyloketonurią i sprawdzamy, jak wygląda jego sytuacja ekonomiczna. Na ten trudny temat związany z brakiem refundacji na specjalną żywność dla pacjentów z PKU rozmawiamy z asesorką europejskiej...
Tym razem gościnią podcastu „Rzadko się o tym mówi” jest dr n. med. Agnieszka Chrobot z Poradni Chorób Metabolicznych Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy. Rozmawiamy o tym ,jak nowoczesne preparaty żywieniowe i skuteczne zarządzanie fenyloketonurią dają pacjentom z tą chorobą szansę…...
To, jak ważna jest dieta w fenyloketonurii wie każdy pacjent dotknięty tą chorobą i każdy jego opiekun. Na rynku istnieją preparaty, które nie przez wszystkich, np. ze względu na zapach są tolerowane. Rozwiązaniem są te produkty, które w swojej podstawie mają naturalne składniki. Z dietetyczką...
Czy wiedza o łechtaczce to wciąż wiedza tajemna? Jak efektywnie korzystać narządu, którego jedynym celem jest dawanie przyjemności? Uważne wysłuchanie rozmowy Bożeny Stasiak z mgr Mają Kamińską – seksuolożką, psycholożką i edukatorką – może wnieść zupełnie nową jakość do waszego życia.
W kolejnym odcinku podcastu „Rzadko się o tym mówi” rozmawiamy z Małgorzatą Maćkowiak, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Fenyloketonurię i Choroby Rzadkie „Ars Vivendi”. Tym razem usłyszycie o początkach działalności stowarzyszenia, które liczy sobie już 24 lata, o...
Gościem podcastu „Rzadko się o tym mówi” jest prof. Jolanta Sykut-Cegielska, konsultant krajowa w dziedzinie pediatrii metabolicznej, kierownik Kliniki Wrodzonych Wad Metabolizmu i Pediatrii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Rozmawiamy o tym, czym jest fenyloketonuria i czy to prawda, że ta...
Materiał powstał w ramach projektu „Program profilaktyki przewlekłych bólów kręgosłupa Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji”.
W najnowszym odcinku podcastu Kardio Know-How prof. Jarosław Drożdż z Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi kontynuuje omawianie doniesień z Kongresu AHA.
– Musimy wiedzieć, czy jest zaufanie ze strony mamy. Nie wiemy, jak mentalnie ona rozumie szczepienia. Inny jest pewnie przekaz w Ukrainie, a inny w Polsce. Kulturowo w jakiś sposób też się różnimy – powiedziała Joanna Pruban, psycholog, psychoonkolog z Instytutu Matki i Dziecka w podcaście...
W najnowszym odcinku podcastu Kardio Know-How prof. Jarosław Drożdż z Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi kontynuuje omawianie nowości z Kongresu TCT.
W najnowszym odcinku podcastu Kardio Know-How prof. Jarosław Drożdż z Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi omawia temat COVID-19 i szczepień ochronnych.
– Praca inżynierów i medyków sprawia, że promieniowanie możemy wykorzystywać w sposób wręcz leczniczy. Dlaczego więc mamy zakładać, że ci sami inżynierowie, konstruując urządzenia codziennego użytku czy budujący maszty 5G, chcą nam szkodzić? – pyta w podkaście Szpital na OIOM-ie dr. inż. Ireneusz...
– Są w ochronie zdrowia obszary, w których wykorzystanie nowych technologii z pewnością może usprawnić proces diagnostyczny. Sztuczna inteligencja może na przykład podpowiedzieć lekarzowi, który z pacjentów trafiających na SOR z urazem głowy wymaga pilnego skierowania na oddział neurologiczny....
– Społeczeństwo po zmianie władzy na pewno oczekuje szybkich decyzji i szybkich efektów tych decyzji. Być może dlatego Ministerstwo Zdrowia nie będzie tym, o które koalicjanci szczególnie będą zabiegać – powiedział w programie Medexpress Podcast wiceprezes Naczelnej Izby Lekarskiej Klaudiusz...
W tym odcinku podcastu Kardio Know-How prof. Jarosław Drożdż z Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi omawia temat przewlekłych zespołów wieńcowych.
W drugiej odsłonie naszej serii rozmawiamy z Kamilą Dratkowicz chorą na hipofosfatazję. Jest założycielką i prezeską fundacji HypoGenek, której działność skupia się na rozpowrzechnianiu wiedzy na temat tej rzadkiej choroby.
W kolejnej odsłonie podcastu "Zdrowie Intymne" Bożena Stasiak gości Martynę Romanowską-Naimską, która zajmuje się terapiami zaburzeń ginekologicznych, urologicznych i proktologicznych.
W tym odcinku podcastu Kardio Know-How prof. Jarosław Drożdż z Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi kontynuuje Wakacyjną Szkołę Klinicznej Kardiologii i omawia temat wad zastawkowych.
W tym odcinku podcastu Kardio Know-How prof. Jarosław Drożdż z Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi kontynuuje Wakacyjną Szkołę Klinicznej Kardiologii i omawia temat infekcyjnego zapalenia wsierdzia.
W tym odcinku podcastu Kardio Know-How prof. Jarosław Drożdż z Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi kontynuuje Wakacyjną Szkołę Klinicznej Kardiologii i omawia temat nadciśnienia tętniczego.
W tym odcinku podcastu Kardio Know-How prof. Jarosław Drożdż z Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi rozpoczyna Wakacyjną Szkołę Klinicznej Kardiologii.
W najnowszym odcinku podcastu Kardio Know-How prof. Jarosław Drożdż z Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi omawia projekt RIAT na przykładzie ponownej analizy danych z badań dotyczących ewolokumabu.
W najnowszym odcinku podcastu Kardio Know-How prof. Jarosław Drożdż z Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi omawia nieco rzadsze podtypy zespołów wieńcowych.
Gościem III odcinka podcastu Bożeny Stasiak „Zdrowie Intymne” jest Żaneta Krysiak z fundacji Avalon, kierowniczka projektu "Sekson".
W tym odcinku prof. Jarosław Drożdż z CSK Uniwersytetu Medycznego w Łodzi kontynuuje omawianie badań kongresu ACC.
Projekt specjalny w ramach VII Kongresu Patient Empowerment. Rozmawiamy z Rzecznikiem Praw Pacjenta i przedstawicielami organizacji pacjenckich o wyzwaniach związanych z dostępem do leczenia i usprawnieniem systemu ochrony zdrowia.
Prof. Jarosław Drożdż z Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi omawia badania prezentowane podczas kongresu ACC.
© 2023 Medexpress. Wszystkie prawa zastrzeżone