Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie

Podcasty

Podcasty

cardiokh

W najnowszym odcinku podcastu Kardio Know-How prof. Jarosław Drożdż z Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi omawia nieco rzadsze podtypy zespołów wieńcowych.

16 maja 2023
Zdrowie Intymne

Gościem III odcinka podcastu Bożeny Stasiak „Zdrowie Intymne” jest Żaneta Krysiak z fundacji Avalon, kierowniczka projektu "Sekson".

12 maja 2023
cardiokh

W tym odcinku prof. Jarosław Drożdż z CSK Uniwersytetu Medycznego w Łodzi kontynuuje omawianie badań kongresu ACC.

10 maja 2023
worthy (1)

Projekt specjalny w ramach VII Kongresu Patient Empowerment. Rozmawiamy z Rzecznikiem Praw Pacjenta i przedstawicielami organizacji pacjenckich o wyzwaniach związanych z dostępem do leczenia i usprawnieniem systemu ochrony zdrowia.

2 maja 2023
cardiokh

Prof. Jarosław Drożdż z Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi omawia badania prezentowane podczas kongresu ACC.

21 kwietnia 2023
podcast OIOM o71

– Roboty nie powinny stanowić wyspowych rozwiązań. Powinny być wpasowane w cały system pracy szpitala – powiedział w podcaście Szpital na OIOM-ie Artur Ostrowski, dyrektor ds. systemów robotycznych DaVinci w Synektik. Robotyka i automatyzacja są w szpitalach obecne bowiem nie tylko na salach...

4 kwietnia 2023
plansza-podcas-stasiak

Gościem II odcinka podcastu Bożeny Stasiak „Zdrowie Intymne” jest dr n. med. Leszek Marek Krześniak, autor książek, fotografik, autor tekstów piosenek.

31 marca 2023
IKZ PE podcast

Gośćmi Patient Empowerment Podcast są: Maria Libura, ekspertka Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego ds. zdrowia i Przemysław Marszałek, sekretarz MukoKoalicji, członek CF Europe i zarządu Fundacji MATIO.

27 marca 2023
iStock-1460653506
13 marca 2023
tydzien-zdrowia-kobiet

Już jutro II Kongres Zdrowia Kobiet, a dziś podcast Rzeczpospolita Babska. Myślisz, że o seksie i zdrowiu intymnym wiesz niemal wszystko? Bożena Stasiak zaprasza na I odcinek podcastu "Zdrowie intymne".

7 marca 2023
podcast-OIOM-o4

– Są już w Polsce szpitale, które do problemu poprawy efektywności energetycznej podeszły na poważnie. Robiły to z jednej strony ze względu na poszanowanie środowiska, ale z drugiej – szukały sposobu na wygenerowanie rzeczywistości – powiedział Michał Grzybowski, prezes Philips Polska, który był...

7 grudnia 2022
podcast-OIOM-odc-3

– Pacjent zyskuje krótszy okres rekonwalescencji i pobytu w szpitalu oraz lepszą jakość życia po zabiegu, bo to procedury małoinwazyjne. Lekarze mają natomiast lepsze narzędzie pracy, które pomaga im zapewnić większą precyzję podczas operacji – tak o korzyściach związanych z wykorzystaniem...

22 listopada 2022
podcast-OIOM-sobieranska

– Problemem w restrukturyzowanych szpitalach często jest coś, co nazywam przyzwyczajeniem do długu. Pierwszy milion długu to strach i stres. Kiedy dług osiąga poziom 10 milionów złotych, to personel czy zarządzający czują się już często tak bezsilni, że nie budzi to emocji – powiedziała w...

8 listopada 2022
podcast-zdr-psych-v2

Według WHO, od 10 do nawet 20 proc. osób na świecie boryka się z zaburzeniami zdrowia psychicznego. Około 280 mln osób na całym świecie cierpi na depresję, choć dane te mogą nie oddawać w pełni skali zjawiska. O problemach ze zdrowiem psychicznym mówimy bowiem rzadko i niechętnie. Dlaczego?

10 października 2022
Monika-May-Maciejewska

O tym czy i w jaki sposób da się łączyć życie zawodowe z rodzinnym, o rozwoju osobistym oraz o tym czy można przeciwstawić się perfekcjonizmowi – rozmawiamy z Moniką May-Maciejewską z wykształcenia lekarzem, doświadczonym managerem, a obecnie coachem.

21 lipca 2022
iStock-1302476315

Cierpiący na migrenę przewlekłą w Polsce nie mają dostępu do skutecznego leczenia. W efekcie ból wyłącza ich z życia zawodowego i rodzinnego, co generuje wysokie koszty pośrednie – podkreślali czołowi polscy eksperci z zakresu neurologii podczas podcastu Medexpressu.

16 maja 2022
magdalena-czerwinska-plansza-podcast

Co o nas mówi nasz głos? O tym dlaczego warto przyjrzeć się barwie, sile głosu i temu, jak go używamy w pracy i bliskich relacjach, o tym co to znaczy głosem interpretować świat, a także o tym, ile kryje się opowieści w „dźwiękowej osobowości” człowieka rozmawiamy z Magdaleną Czerwińską -...

15 maja 2022
plansza-podcas-slepowronska-olgajpg

O samotności w chorobie, potrzebach i niewykorzystanym potencjale opiekunów osób z chorobami przewlekłymi, opiece wytchnieniowej i uważności na innych rozmawiamy z Olgą Ślepowrońską ze Stowarzyszenia MUDITA.

12 maja 2022
plansza-podcas-szczerbowska
Rzeczpospolita Babska

Stan psychozy jest jak sen

Gościem podcastu „Rzeczpospolita Babska” była Katarzyna Szczerbowska, rzeczniczka Biura do spraw pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego i asystentka zdrowienia. Rozmawiamy o doświadczeniu kryzysu psychicznego, jak z nim sobie poradzić, o wsparciu rodziny, relacjach...

13 kwietnia 2022
plansza-podcas-stasiak

Gościem trzeciego odcinka „Rzeczpospolitej Babskiej” była Bożena Stasiak, dziennikarka medyczna i autorka książek o tematyce zdrowotnej. Red. Iwona Schymalla pytała m.in. o odpowiedzialność, jaka wiąże się z pisaniem i mówieniem o medycynie i zdrowiu oraz o to, jak zmienia się rola dziennikarzy w...

4 kwietnia 2022
plansza-podcas-malecka1

Rozmowa z senator Beatą Małecką-Liberą (KO), Przewodniczą Senackiej Komisji Zdrowia, członkinią Rady Programowej Narodowej Strategii Zdrowia Kobiet.

21 marca 2022