W najnowszym odcinku podcastu Kardio Know-How prof. Jarosław Drożdż z Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi kontynuuje omawianie nowości z Kongresu TCT.
W najnowszym odcinku podcastu Kardio Know-How prof. Jarosław Drożdż z Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi omawia temat COVID-19 i szczepień ochronnych.
– Praca inżynierów i medyków sprawia, że promieniowanie możemy wykorzystywać w sposób wręcz leczniczy. Dlaczego więc mamy zakładać, że ci sami inżynierowie, konstruując urządzenia codziennego użytku czy budujący maszty 5G, chcą nam szkodzić? – pyta w podkaście Szpital na OIOM-ie dr. inż. Ireneusz...
– Są w ochronie zdrowia obszary, w których wykorzystanie nowych technologii z pewnością może usprawnić proces diagnostyczny. Sztuczna inteligencja może na przykład podpowiedzieć lekarzowi, który z pacjentów trafiających na SOR z urazem głowy wymaga pilnego skierowania na oddział neurologiczny....
– Społeczeństwo po zmianie władzy na pewno oczekuje szybkich decyzji i szybkich efektów tych decyzji. Być może dlatego Ministerstwo Zdrowia nie będzie tym, o które koalicjanci szczególnie będą zabiegać – powiedział w programie Medexpress Podcast wiceprezes Naczelnej Izby Lekarskiej Klaudiusz...
W tym odcinku podcastu Kardio Know-How prof. Jarosław Drożdż z Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi omawia temat przewlekłych zespołów wieńcowych.
W drugiej odsłonie naszej serii rozmawiamy z Kamilą Dratkowicz chorą na hipofosfatazję. Jest założycielką i prezeską fundacji HypoGenek, której działność skupia się na rozpowrzechnianiu wiedzy na temat tej rzadkiej choroby.
W kolejnej odsłonie podcastu "Zdrowie Intymne" Bożena Stasiak gości Martynę Romanowską-Naimską, która zajmuje się terapiami zaburzeń ginekologicznych, urologicznych i proktologicznych.
W tym odcinku podcastu Kardio Know-How prof. Jarosław Drożdż z Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi kontynuuje Wakacyjną Szkołę Klinicznej Kardiologii i omawia temat wad zastawkowych.
W tym odcinku podcastu Kardio Know-How prof. Jarosław Drożdż z Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi kontynuuje Wakacyjną Szkołę Klinicznej Kardiologii i omawia temat infekcyjnego zapalenia wsierdzia.
W tym odcinku podcastu Kardio Know-How prof. Jarosław Drożdż z Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi kontynuuje Wakacyjną Szkołę Klinicznej Kardiologii i omawia temat nadciśnienia tętniczego.
W tym odcinku podcastu Kardio Know-How prof. Jarosław Drożdż z Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi rozpoczyna Wakacyjną Szkołę Klinicznej Kardiologii.
W najnowszym odcinku podcastu Kardio Know-How prof. Jarosław Drożdż z Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi omawia projekt RIAT na przykładzie ponownej analizy danych z badań dotyczących ewolokumabu.
W najnowszym odcinku podcastu Kardio Know-How prof. Jarosław Drożdż z Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi omawia nieco rzadsze podtypy zespołów wieńcowych.
Gościem III odcinka podcastu Bożeny Stasiak „Zdrowie Intymne” jest Żaneta Krysiak z fundacji Avalon, kierowniczka projektu "Sekson".
W tym odcinku prof. Jarosław Drożdż z CSK Uniwersytetu Medycznego w Łodzi kontynuuje omawianie badań kongresu ACC.
Projekt specjalny w ramach VII Kongresu Patient Empowerment. Rozmawiamy z Rzecznikiem Praw Pacjenta i przedstawicielami organizacji pacjenckich o wyzwaniach związanych z dostępem do leczenia i usprawnieniem systemu ochrony zdrowia.
Prof. Jarosław Drożdż z Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi omawia badania prezentowane podczas kongresu ACC.
– Roboty nie powinny stanowić wyspowych rozwiązań. Powinny być wpasowane w cały system pracy szpitala – powiedział w podcaście Szpital na OIOM-ie Artur Ostrowski, dyrektor ds. systemów robotycznych DaVinci w Synektik. Robotyka i automatyzacja są w szpitalach obecne bowiem nie tylko na salach...
Gościem II odcinka podcastu Bożeny Stasiak „Zdrowie Intymne” jest dr n. med. Leszek Marek Krześniak, autor książek, fotografik, autor tekstów piosenek.
Gośćmi Patient Empowerment Podcast są: Maria Libura, ekspertka Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego ds. zdrowia i Przemysław Marszałek, sekretarz MukoKoalicji, członek CF Europe i zarządu Fundacji MATIO.
Już jutro II Kongres Zdrowia Kobiet, a dziś podcast Rzeczpospolita Babska. Myślisz, że o seksie i zdrowiu intymnym wiesz niemal wszystko? Bożena Stasiak zaprasza na I odcinek podcastu "Zdrowie intymne".
– Są już w Polsce szpitale, które do problemu poprawy efektywności energetycznej podeszły na poważnie. Robiły to z jednej strony ze względu na poszanowanie środowiska, ale z drugiej – szukały sposobu na wygenerowanie rzeczywistości – powiedział Michał Grzybowski, prezes Philips Polska, który był...
– Pacjent zyskuje krótszy okres rekonwalescencji i pobytu w szpitalu oraz lepszą jakość życia po zabiegu, bo to procedury małoinwazyjne. Lekarze mają natomiast lepsze narzędzie pracy, które pomaga im zapewnić większą precyzję podczas operacji – tak o korzyściach związanych z wykorzystaniem...
– Problemem w restrukturyzowanych szpitalach często jest coś, co nazywam przyzwyczajeniem do długu. Pierwszy milion długu to strach i stres. Kiedy dług osiąga poziom 10 milionów złotych, to personel czy zarządzający czują się już często tak bezsilni, że nie budzi to emocji – powiedziała w...
Według WHO, od 10 do nawet 20 proc. osób na świecie boryka się z zaburzeniami zdrowia psychicznego. Około 280 mln osób na całym świecie cierpi na depresję, choć dane te mogą nie oddawać w pełni skali zjawiska. O problemach ze zdrowiem psychicznym mówimy bowiem rzadko i niechętnie. Dlaczego?
O tym czy i w jaki sposób da się łączyć życie zawodowe z rodzinnym, o rozwoju osobistym oraz o tym czy można przeciwstawić się perfekcjonizmowi – rozmawiamy z Moniką May-Maciejewską z wykształcenia lekarzem, doświadczonym managerem, a obecnie coachem.
Cierpiący na migrenę przewlekłą w Polsce nie mają dostępu do skutecznego leczenia. W efekcie ból wyłącza ich z życia zawodowego i rodzinnego, co generuje wysokie koszty pośrednie – podkreślali czołowi polscy eksperci z zakresu neurologii podczas podcastu Medexpressu.
© 2023 Medexpress. Wszystkie prawa zastrzeżone