Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta – uzasadnia poseł Czesław Hoc.
Rozpatrzenie informacji na temat analizy rozwoju oraz wyzwań w profilaktyce, diagnostyce i leczeniu nowotworów kobiecych, w szczególności raka piersi. Rozpatrzenie informacji na temat optymalizacji wykorzystania ratunkowego dostępu do technologii lekowych w onkologii.
Rozpatrzenie informacji na temat otyłości i nadwagi – wyzwania zdrowotne i cywilizacyjne− przedstawiają: Minister Zdrowia, Minister Edukacji i Nauki oraz Minister Sportu i Turystyki.
Psychiatria dzieci, młodzieży i młodych dorosłych - pilne problemy do rozwiązania. Młody dorosły - pacjent często pomijany w opiece zdrowotnej.
Pielęgniarki z całego kraju protestowały wczoraj przed Sejmem. Domagały się m.in. wyrównania płac i uznania zdobywanych kwalifikacji. Protestujący przemaszerowali do Biura Podawczego Sejmu RP, gdzie złożyli własny projekt nowelizacji ustawy o ich zawodzie. Więcej o proteście piszemy...
Pielęgniarki z całego kraju protestowały dziś przed Sejmem. Domagały się m.in. wyrównania płac i uznania zdobywanych kwalifikacji. Protestujący przemaszerowali do Biura Podawczego Sejmu RP, gdzie złożyli własny projekt nowelizacji ustawy o ich zawodzie.
Dzisiaj pod sejmem odbył się kolejny protest pielęgniarek. Przewodnicząca OZZPiP Krystyna Ptok wyjaśnia czego nie udało się wywalczyć ostatnio i jakie zmiany tym razem powinny zajść.
Stan potrzeb chorych na choroby rzadkie z zakresie dostępu do innowacyjnych technologii medycznych: diagnostyki i leków ze szczególnym uwzględnieniem chorób hematologicznych i metabolicznych
Utrzymanie samodzielności zawodowej, walka o respektowanie norm zatrudnienia, urlop na poratowanie zdrowia i stworzenie kanału komunikacji. To cele, jakie stawia przed sobą Mariola Łodzińska, która rozpoczyna właśnie kadencję na stanowisku prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych. Na...
– To centrum i cała Krajowa Sieć Onkologiczna ma służyć Polakom i będzie dobrym uzupełnieniem całej naszej oferty medycznej – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystego podpisania umowy na budowę Nowego Szpitala Onkologicznego we Wrocławiu. Pierwsi pacjenci mają trafić do placówki...
W ostatnim czasie zaszły korzystne zmiany w programie lekowym dot. nieswoistych zapaleń jelit. Chodzi o zniesienie limitów czasowych. Wydaje się, że jest już bardzo dobrze, ale pewnie mogłoby być lepiej. Na co jeszcze czekają pacjenci i lekarze?Iga Rawicka, prezes Fundacji EuropaColon...
O leczeniu pacjentów z NZJ mówi prof. Grażyna Rydzewska, kierownik Kliniki Gastroenterologii z Pododdziałem Leczenia NZJ CSK MSWiA w Warszawie, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Gastroenterologicznego.
Opiekunowie osób chorych niejednokrotnie są osamotnieni w swojej roli, podczas gdy potrzebują specjalistycznej wiedzy i wsparcia zarówno w kontekście zdrowia pacjenta, jak i swojego. Zwrócenie uwagi na ten problem jest celem VIII edycji kampanii edukacyjnej Fundacji Nutricia, odbywającej się pod...
Obecnie terapie onkologiczne, są nastawione na cele molekularne. Profil genetyczny komórki nowotworowej jest niezwykle ważny ze względu na pomyślność terapii i monitorowanie jej przebiegu.
Rozmowa z prof. Krzysztofem Giannopoulosem z Zakladu Hematoonkologii Doświadczalnej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Ostatnio dużo się mówi o diagnostyce molekularnej w kontekście nowotworów. Jakie są najważniejsze potrzeby w tym zakresie jeśli chodzi o pacjentów z rakiem płuca? Pytamy o to Aleksandrę Wilk, dyrektor Sekcji Raka Płuca Fundacji TO SIĘ LECZY.
Zapoznanie się z informacją o uprawnieniach przysługujących wyborcom z niepełnosprawnością – referuje przedstawiciel Krajowego Biura Wyborczego.
O różnorodność mukowiscydozy oraz o najpilniejsze potrzeby osób z tym schorzeniem pytamy Przemysława Marszałka, sekretarza MukoKoalicji, członka CF Europe i zarządu Fundacji MATIO.
W Polsce liczba amputacji w wyniku zespołu stopy cukrzycowej utrzymuje się na poziomie siedmiu tysięcy. Jak można temu skutecznie przeciwdziałać? Gościem Medexpressu jest Anna Śliwińska, prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.
O wpływ diagnostyki molekularnej na efektywność innowacyjnych terapii onkologicznych pytamy wiceministra zdrowia Macieja Miłkowskiego.
Gościem III odcinka podcastu Bożeny Stasiak „Zdrowie Intymne” jest Żaneta Krysiak z fundacji Avalon, kierowniczka projektu "Sekson".
Toczeń — co to za choroba? Kogo dotyka i jakiej pomocy oczekują dotknięci tą chorobą? Wyjaśnia dr n. med. Katarzyna Romanowska-Próchnicka.
Rozmowa z Violettą Zajk, prezeską Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki Łącznej 3rzymajmy się razem.
Współpraca interdyscplinarna jest niezbędna. Pacjent nie powinien chodzić od specjalisty do specjalisty - uważa Profesor Brygida Kwiatkowska, krajowy konsultant w dziedzinie reumatologii.
3 dni i 170 sesji. XV Europejski Kongres Ekonomiczny w Katowicach za nami. Na jakich wartościach opiera się współczesna koncepcja leadership’u i z jakimi wyzwaniami mierzą się liderzy? W dyskusji udział wzięła Agnieszka Leszczyńska, prezes Angelini Pharma Polska, Małgorzata Gałązka-Sobotka,...
© 2023 Medexpress. Wszystkie prawa zastrzeżone