Coraz więcej osób dorosłych przekonuje się do szczoteczek sonicznych, ale czy są one przeznaczone tylko dla nich? Okazuje się, że dzieci również mogą stosować tego typu przyrządy. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się więcej na temat najlepszych szczoteczek sonicznych dla dzieci w wieku...
Obecny stan wiedzy naukowej nie pozostawia żadnych wątpliwości – regularne spożywanie czerwonego i przetworzonego mięsa jest związane z większą częstością zachorowania na nowotwory złośliwe. Szczególnie narażone są osoby, które nie wyobrażają sobie codziennych posiłków bez udziału wędlin lub...
Zazwyczaj naszym stopom poświęcamy mniej uwagi i troski niż pielęgnacji skóry twarzy czy dłoni. Tymczasem ich kondycja to nie tylko kwestia komfortu przemieszczania się, ale i atrakcyjnego wyglądu – zwłaszcza, że wraz z nadejściem lata je odsłonimy.
Wiosna i lato „nie muszą swędzieć” i mogą być wolne od brzęczących komarów, groźnych kleszczy i gryzących meszek, które tylko czekają na sprzyjającą okazję, by przypuścić atak. Jak sprawić, by nas omijały, a ich ukąszenia szybko szły w zapomnienie? Jak odstraszać insekty, a jak łagodzić skutki...
Wiele osób nie ruszy niemytych owoców. Innym, a już zwłaszcza dzieciom, najlepiej smakują wprost z krzaczka. Powrót z lasu z ustami granatowymi od jagód czy też wyjadanie truskawek z babcinej grządki może mieć jednak poważniejsze niż nam się wydaje konsekwencje dla zdrowia.
Właściwe żywienie człowieka staje się poważnym zagadnieniem medycznym. Ponad wszelką wątpliwość udowodniono wpływ diety na zdrowie. Jest ona nie tylko narzędziem profilaktycznym, ale coraz częściej także wspomagającym leczenie.
W naszej sondzie postaraliśmy się ustalić, co porusza kobiety w macierzyństwie, a co od tej roli je odciąga. Dlaczego w Polsce rodzi się tak mało dzieci? Dlaczego młodzi ludzie nie chcą ich mieć?
Magdalena Lisiecka jest aktorką teatralną i filmową. Matką dwójki dzieci, która podzieliła się z nami swoją perspektywą i doświadczeniami związanymi z macierzyństwem. Co pomogło jej podjąć decyzję o posiadaniu potomstwa i jak bardzo uniwersalne jest to podejście, spróbowaliśmy wspólnie odkryć w...
Nawet jeżeli obserwujemy u siebie niedobory potasu, należy zachować ostrożność z jego suplementowaniem, bo przedawkowanie jest bardzo groźne – jego skutkiem mogą być np. zaburzenia rytmu serca, osłabienie mięśni oddechowych, czy zaburzenia ze strony układu nerwowego.
Mimo dużego odsetka rozpoznań niezasadnych, wzrost liczby zachorowań na boreliozę jest faktem. Rozpoznana we wczesnej fazie choroba może być stosunkowo szybko i skutecznie wyleczona za pomocą antybiotyków. Sytuacja komplikuje się, gdy pierwsze objawy zakażenia pozostaną niezauważone.
Co to jest kinesiotaping, jakie są wskazania i czy zastąpią lifting twarzy? - mówi dr n o zdr. Magdalena Dąbrowska-Galas, kierownik Zakładu Kinezyterapii i Metod Specjalnych Katedry Fizjoterapii Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
Pękające i zaczerwienione kąciki ust trudno ukryć. Nie tylko wyglądają brzydko, ale też mogą sygnalizować większy zdrowotny problem. Częściej pojawiają się zimą i na początku wiosny, zwykle nagle i pozornie bez konkretnej przyczyny.
Wstyd, niska samoocena, samotność, w konsekwencji często depresja. Tak wygląda życie wielu osób, które się jąkają. Wokół tej przypadłości narosło mnóstwo mitów, istnieje też wiele metod terapii. Ale specjaliści w jednym są zgodni: jąkanie można wyleczyć i trzeba to robić jak najwcześniej.
Promienna, gładka i czysta cera jest synonimem zdrowej skóry. Tylko regularne złuszczanie martwego naskórka pozwala jej na pełny oddech i jest ważnym elementem pielęgnacyjnej rutyny. Regularnie wykonywany peeling stwarza idealne warunki do skutecznej pielęgnacji twarzy, szyi i dekoltu.
Jaka jest wartość odżywcza jaj? Ile kalorii ma jajko i jak je ugotować, żeby skorupka nie pękła? Ile jajek powinno się jeść tygodniowo i jak sprawdzić ich świeżość? - wyjaśnia dr n. med. Agata Kiciak z Zakładu Technologii i Oceny Jakości Żywności Katedra Dietetyki Wydziału Zdrowia Publicznego w...
Tak jak ocena tego, co za oknem to kwestia zupełnie indywidualna, tak przyroda działa i robi swoje, na przekór wszelkim alergiom. Warto zatem przygotować się na konkretne dni, by zminimalizować niedogodności związane z symptomami i skutkami reakcji alergicznych.
Kuracje oczyszczające cieszą się wielkim powodzeniem, szczególnie wiosną. Pewnie dlatego, że uznawane są za dobry sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów i odzyskanie energii. Otwarte jednak pozostaje pytanie czy naprawdę działają i pomagają pozbyć się toksyn z organizmu.
Wiosna to czas porządków – robimy je w domach, ogródkach, mamy ochotę z nową energią zadbać też o siebie i swoich bliskich. Nie tylko na zewnątrz, ale także od wewnątrz. Dzięki badaniu bakterii, które zasiedlają jelita, coraz lepiej wiemy, jak się to robi.
Lekarze, pielęgniarki, ratownicy i dziennikarze medyczni, a właściwie to większość naszego społeczeństwa – to osoby dumne ze swojej rozległej wiedzy na temat licznych schorzeń i towarzyszących im objawów. Jednak nawet najbardziej doświadczeni mogą być zaskoczeni czytając przygotowaną przez nas...
Kochając się, prócz uczuć wymieniamy również bakterie i wirusy. Nie jest to informacja romantyczna, ale wiedza na ten temat pomoże nam cieszyć się seksem z jeszcze większym zapałem. Jak dbać o sferę intymną – pytamy dr. n. med. Grzegorza Południewskiego, specjalistę położnictwa i ginekologii z...
W kwietniu obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. Jest to czas, kiedy nieco uważniej podchodzimy do tego tematu. Z reguły skupiamy się na profilaktyce lub nieprzyjemnych objawach, jednak czasami borykamy się również z tymi, które nie należą do najbardziej uciążliwych, a jednak zdecydowanie nie...
Czy gluten może szkodzić również tym, którzy nie chorują na celiakię, ani nie są na nie uczuleni? Czy „nieceliakalną i niealergiczną wrażliwość na gluten” da się jakoś zdiagnozować – rozmawiamy o tym z dr hab. Ewą Lange z Zakładu Dietetyki SGGW w Warszawie.
Czym proteom różni się od genomu i jakie ma to znaczenie w prawidłowym funkcjonowaniu i zachowaniu długowieczności komórek skóry? Podczas gdy w ostatnich dekadach badania nad starzeniem i utrzymaniem zdrowia skóry prowadzono głównie skupiając się na DNA, uznany na całym świecie genetyk, biolog...
Ten problem może dotyczyć nawet kilku milionów Polaków – dwukrotnie częściej kobiet niż mężczyzn. Tymczasem dla większości pacjentów nocne oddawanie moczu jest tematem tabu, a część bagatelizuje problem i nie szuka rozwiązania. To poważny błąd: nokturia to schorzenie obniżające jakość życia, nie...
Dobre śniadanie to zastrzyk energii na resztę dnia. Idealne powinno składać się z produktów zawierających węglowodany złożone, białko wysokiej jakości i zdrowe tłuszcze. W opinii dietetyków, by temu sprostać najlepiej zjeść talerz owsianki.
Odkrycia naukowe ostatnich stu lat sprawiły, że dziś z cukrzycą można wieść długie, wystarczająco dobre życie. Jednocześnie codzienne nawyki, związane z rozwojem technologii spowodowały, że liczba ludzi chorych na cukrzycę rośnie lawinowo. Specjaliści są zgodni – to nawet nie epidemia. To...
Dziś cukrzyca nie jest już wyrokiem śmierci. Ale to wciąż choroba przewlekła i wymagająca. Jak ją leczyć, by uniknąć powikłań i zapewnić sobie komfort funkcjonowania na co dzień, pytamy dr n. med. Annę Jeznach-Steinhagen.
Do niedawna jelita postrzegane były jedynie jako organ służący do trawienia. Nikomu nie przychodziło do głowy, że to tutaj zapadają strategiczne decyzje o tym, co znajdzie się na talerzu. A okazuje się, że ochota na ciasto czy hamburgera wcale nie rodzi się w głowie.
© 2023 Medexpress. Wszystkie prawa zastrzeżone