Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Jak będzie się kształtować najbliższa przyszłość medycyny rozrodu?

MedExpress Team

Łukasz Tokarski

Opublikowano 3 października 2014 09:32

Jak będzie się kształtować najbliższa przyszłość medycyny rozrodu? - Obrazek nagłówka
Jak będzie się kształtować najbliższa przyszłość medycyny rozrodu? Odpowiedź znają uczestnicy II Sympozjum Szkoleniowego Medycyny Rozrodu i Endokrynologii Ginekologicznej.

II Sympozjum Szkoleniowe Medycyny Rozrodu

Odpowiedź znają uczestnicy II Sympozjum Szkoleniowego Medycyny Rozrodu i Endokrynologii Ginekologicznej.

800 minut wystąpień z udziałem polskich i zagranicznych ekspertów, 32 wykłady i ponad 300 uczestników – lekarzy ginekologów, endokrynologów, embriologów oraz biologów rozrodu. 11-13 września podczas II Sympozjum Szkoleniowego Medycyny Rozrodu i Endokrynologii Ginekologicznej podjęto tematy, które nadają nowe kierunki rozwoju medycynie rozrodu.

Punktem wyjścia do dyskusji stała się charakterystyka nowego pokolenia pacjentów i ich oczekiwań względem stosowanych technik wspomaganego rozrodu, którą to omówił w swoim wystąpieniu pt. „The Future of Reproductive Medicine” doktor Luca Gianaroli z włoskiego Teramo University. Parom zgłaszającym się do klinik leczenia niepłodności nie zależy już jedynie na skutecznej i szybkiej terapii, ale również na tym, by prowadzone leczenie nie wpływało negatywnie na życie prywatne czy zawodowe. W związku z nowo powstającymi oczekiwaniami pacjentów, eksperci medycyny rozrodu stają w obliczu zupełnie nowych wyzwań. Odpowiedzią na nie mogą stać się m. in.:

- przedimplantacyjna diagnostyka genetyczna PGD i PGS, która pozwala na wykrycie dziedziczonych chorób i wad

- dawstwo i biorstwo komórek jajowych (stanowiące także ważne zagadnienie etyczne)

- odpowiednie dostosowanie protokołu stymulacji, które pozwala zminimalizować ryzyko wystąpienia zespołu hiperstymulacyjnego

- metody oceny zarodków zwiększające szanse na skuteczną implantację

Zarówno te, jak i inne zagadnienia dot. medycyny rozwoju szczegółowo omówiono w ramach wykładów II Sympozjum Szkoleniowego zorganizowanego przez Ośrodek Studiów nad Płodnością Człowieka oraz Ogólnopolskie Centrum Badań Edukacji i Monitorowania Problemów Płodności.

Merytoryczny patronat nad Wydarzeniem objęły: Sekcja Płodności i Niepłodności PTG, Polskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu oraz Towarzystwa Biologii Rozrodu.

Źródło: materiały prasowe

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także