Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Rozjechać Szpiczaka. Rajd po Zdrowie 2019

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 23 sierpnia 2019 12:11

Rozjechać Szpiczaka. Rajd po Zdrowie 2019 - Obrazek nagłówka
Rajd po Zdrowie odbędzie się w dniach 20-22 września w Grudziądzu. Będzie to pierwsze takie wydarzenie w Polsce, w którym udział wezmą pacjenci ze szpiczakiem, pokazując, że “niemożliwe nie istnieje”!

Projekt “Rajd po Zdrowie. Rozjechać Szpiczaka” ma wymiar świadomościowy i edukacyjny, co wiąże się ściśle z misją Fundacji Carita im. Wiesławy Adamiec, tj. budowania świadomości związanej z chorobą poprzez stosowanie pozytywnego komunikatu – ukazanie pacjenta jako osoby aktywnej społecznie, sprawnej fizycznie, cieszącej się życiem. Celem Fundacji jest podkreślenie, że pacjent ze szpiczakiem jest gotowy do podejmowania wyzwań, nie tylko rowerowych, ale i tych najważniejszych – walki o życie i zdrowie, do których prowadzi odpowiednio dobrana ścieżka terapeutyczna.

Inicjatorem projektu jest członek Fundacji, Grzegorz, który zachorował na szpiczaka i postanowił, że się nie podda. Grzegorz to pasjonata kolarstwa, biegacz, człowiek niezwykle aktywny, o szpiczaku dowiedział się w 2017 roku, gdy choroba była już w bardzo zaawansowanym stadium. Szpiczak sprawił, że jego życie diametralnie się zmieniło, uniemożliwiając nie tylko realizowanie pasji, ale nawet swobodne oddychanie. Jest to jednak historia z „happy end’em”, która stanowi opowieść o człowieku pełnym pasji i energii. Osoby, która rok po diagnozie, dzięki odpowiedniemu leczeniu, na podanie chemii przejechała 250km rowerem. (Zobacz film o Grzegorzu: https://www.youtube.com/watch?v=duLHi8bygAU)

Celem projektu jest:

• Pokazanie, że szpiczak to nie wyrok i przy pomocy współczesnej medycyny, oraz przyjaciół można żyć aktywnie na poziomie porównywalnym z tym sprzed choroby;
• Integracja środowiska chorych na szpiczaka i turystów rowerowych oraz wymiana doświadczeń;
• Edukacja w zakresie szpiczaka plazmocytowego
• Podnoszenie świadomości o wpływie aktywności ruchowej na poprawę sprawności organizmu, co zwiększa efekty leczenia;
• Poznanie zabytków, atrakcyjnych terenów;
• Propagowanie turystyki rowerowej i krajoznawczej, jako czynnej formy wypoczynku.

Program:

Zapisy: [email protected]

Źródło: Fundacja Carita, PKOPO

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także