Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Czego nie powinna zawierać pasta do zębów?

MedExpress Team

medexpress.pl

Opublikowano 28 sierpnia 2023 08:55

Czego nie powinna zawierać pasta do zębów? - Obrazek nagłówka
Fot. Thinkstock/Getty Images
Co powinno znaleźć się w paście do zębów, aby nie niszczyć szkliwa i wspomagać naturalny, zawarty w ślinie mechanizm ochronny jamy ustnej?

Gdzie znaleźć pasty do zebów, które są wolne od szkodliwej chemii, SLS, triklosanu, mikroplastiku i agresywnych substancji ściernych, za to są pełne enzymów, które wzmacniają błonę śluzową, zapewniają ochronę przeciwko jej suchości i sprzyjają remineralizacji szkliwa?

Teraz możesz zapomnieć o agresywnych składnikach. W pastach Enzycal od Curaprox zostały one zamienione na trzy niezwykle delikatne enzymy - laktoperoksydazę, glukozydazę i amyloglukozydazę. To one zapewniają wzmocnienie oraz „turbodoładowanie” dla naturalnej mocy śliny. Pomagają przy tym uzupełnić minerały i wapń w szkliwie zębów oraz wyeliminować bakterie. Ponadto pasty Enzycal nie powodują ścierania szkliwa. Wartości w skali ścieralności RDA mieszczą się w przedziale ~30 - ~60, dlatego nie trzeba się niczym przejmować. Co jeszcze musisz o nich wiedzieć? Enzycal zawierają jedynie niewielką ilość mentolu i mają łagodny smak. Dzięki temu jedzenie już zawsze będzie smakowało tak, jak należy.

Enzycal_Zero

Curaprox Enzycal zero – nie zawiera fluoru, olejków miętowych i nadaje się do leczenia homeopatycznego. Nie znajdziemy tu także SLS odpowiedzialnego za nadmierne pienienie. Zawarte w paście enzymy stymulują naturalne mechanizmy obronne zawarte w ślinie i chronią przed próchnicą. Współczynnik RDA wynosi 60 i oznacza ścieralność na średnim poziomie.

Curaprox Enzycal 950 – ta niezwykle łagodna, a tak naprawdę o silnym działaniu pasta zawiera 950 ppm fluorków, a przy tym czyści bez powodowania uszkodzeń i wzmacnia działanie enzymów. Współczynnik RDA wynosi 30, dlatego też pasta jest bardzo delikatna i może być stosowana przez całą rodzinę i osoby powyżej 6 roku życia. Ma przyjemny, łagodny smak mięty.

Curaprox Enzycal 1450 – to ekstra świeżość i dodatkowa zawartość fluorków sodu (1450 ppm). Pasta zapewnia podwójną ochronę przed próchnicą za sprawą fluoru i enzymów, wspomagających naturalne, ochronne działanie śliny. Współczynnik RDA wynosi 60, co oznacza ścieralność na średnim poziomie. Bezpieczna dla szkliwa i idealna dla osób powyżej 12 roku życia.

Źródło: mat. prasowe

Podobne artykuły

szczoteczka-soniczna-(1_)
19 stycznia 2024
166637260
20 marca 2022
iStock-864035030
„Smak Zdrowia”

Bielszy odcień bieli

4 września 2019
iStock-528476544
"Smak Zdrowia"

Zdrowy uśmiech – tajna broń

25 czerwca 2019
ThinkstockPhotos-579152684
Kongres FDI 2016

Zdrowie jamy ustnej jest nie do przecenienia

8 września 2016

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.