XXIX Forum Ekonomiczne w Krynicy:

ABM podpisała list intencyjny z 12 firmami farmaceutycznymi

Medexpress

Opublikowano 05 wrzesnia 2019, 08:46

Medexpress

Opublikowano 05 wrzesnia 2019, 08:46

Porozumienie zawarte pomiędzy Agencją Badań Medycznych i firmami farmaceutycznymi dotyczy wspierania przedsiębiorstw w prowadzeniu i rozwijaniu działalności innowacyjnej w dziedzinie nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz projektów interdyscyplinarnych w ochronie zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem sztucznej inteligencji, a także obejmuje wspólne działania ukierunkowane na rozwój nowych technologii i badań naukowych w ochronie zdrowia. W ramach współpracy strony przewidują między innymi wspólną organizację warsztatów, konferencji, seminariów i szkoleń, a także tworzenie inicjatyw na poziomie eksperckim w formie think-tanków.

– Podpisanie listu intencyjnego jest jedną z inicjatyw wspierających tworzenie w Polsce ekosystemu sprzyjającego rozwojowi innowacji, a stymulowanie innowacyjności to jedno z kluczowych zadań na najbliższe lata dla polskiego systemu ochrony zdrowia. Jesteśmy otwarci na poszerzanie współpracy w tym zakresie, dlatego list ma formę otwartą – podkreślił dr Radosław Sierpiński, prezes Agencji Badań Medycznych.

List intencyjny z Agencją Badań Medycznych podpisało 12 firm farmaceutycznych, członków Komitetu Farmaceutycznego Amerykańskiej Izby Handlowej. Wśród nich, znalazły się firmy: Amgen, AstraZeneca, BMS, Janssen, Medtronic, MSD, Mylan, Novartis, Pfizer, Roche oraz Takeda. List ma formę otwartą i do inicjatywy mają możliwość włączyć się kolejne firmy.

Gabor Sztaniszlav, przedstawiciel GM Amgen Polska, który podpisał list intencyjny, podsumował: – Działania Amgen koncentrują się nie tylko wokół odkrywania, opracowywania i dostarczania pacjentom przełomowych leków. Staramy się aktywnie poszukiwać nowych możliwości wspierania rozwoju innowacji i badań, prowadzimy również działania na rzecz zwiększania doskonałości w edukacji naukowej, inspirowania kolejnych pokoleń innowatorów. Wspieranie pozytywnych zmian w ochronie zdrowia to nasz wkład w budowanie lepszego jutra, dowód naszego zaangażowania w poprawę jakości życia i zwiększanie dostępu pacjentów do innowacyjnych terapii.

Źródło: ABM

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

firmy farmaceutyczne / Agencja Badań Medycznych / Sztaniszláv Gábor / ABM / Radosław Sierpiński / XXIX Forum Ekonomiczne w Krynicy
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31