Apteki, przychodnie i lekarze pracujący na oprogramowaniu KAMSOFT są gotowi na e-Receptę!

Medexpress

Opublikowano 14 stycznia 2019, 08:57

Thinkstock/GettyImages
Medexpress

Opublikowano 14 stycznia 2019, 08:57

Te kilka dni potwierdziło, że systemy KAMSOFT są przygotowane, aby zapewnić kilkunastu tysiącom aptek oraz kilkudziesięciu tysiącom farmaceutów wsparcie w ich codziennej pracy oraz wytworzenie i przesłanie blisko 2 mln realizacji elektronicznych każdego dnia.

Wprowadzenie zupełnie nowego sposobu realizacji recept papierowych, wysyłanie dokumentów DRR oraz wprowadzenie nowego procesu obsługi e-recepty z dnia na dzień w ponad 13 000 aptek, było nie lada wyzwaniem. Start został poprzedzony wielomiesięcznymi przygotowaniami łącznie z udziałem w pilotażowym wdrożeniu w wybranych lokalizacjach w Polsce. Systemy pilotażowo gotowe były do obsługi DRR i e-Recept już od maja 2018 roku, mając na uwadze fakt, że do końca roku 2018 wszystkie apteki muszą być przygotowane.

Od października do 31 grudnia 2018 roku oraz przez pierwsze dni nowego roku, blisko pięciuset autoryzowanych serwisantów Krajowej Sieci Serwisu KAMSOFT prowadziło intensywne prace związane z uruchomieniem i zapewnieniem gotowości każdego klienta do elektronicznej realizacji recept papierowych oraz realizacji e-recept zgodnie z wymogami ustawowymi.

Przez cały ten okres przygotowań oraz uruchomienia wprowadzane były kolejne usprawnienia pozwalające jeszcze szybciej i jeszcze sprawniej realizować postawione zadania. Analizie poddawano wszystkie sygnały dochodzące do nas od aptek i farmaceutów Istotnym usprawnieniem jest zastosowanie Bazy Leków i środków Ochrony Zdrowia (BLOZ) pozwalającej na precyzyjną identyfikację produktów leczniczych, co jest dużym ułatwieniem w codziennej pracy lekarza i farmaceuty – podsumowuje Rafał Kozioł, Członek Zarządu KAMSOFT S.A.

Do wystawiania e-Recept przygotowane są również podmioty prowadzące działalność leczniczą. Odpowiednia funkcjonalność została już udostępniona we wszystkich systemach medycznych oferowanych przez KAMSOFT S.A., począwszy od najprostszych rozwiązań (MEDIPORTA RX), jak również w systemach dla gabinetów lekarskich i indywidualnych praktyk lekarskich (KS-PPS, SERUM, MEDIPORTA) oraz średnich i dużych przychodni wysokospecjalistycznych (KS-SOMED) i szpitali (KS-MEDIS).

W oparciu o praktyczne doświadczenia w zakresie elektronicznej recepty, również aplikacja mobilna Visimed – przeznaczona dla pacjentów – została wzbogacona o obsługę e-Recept. Wraz z innymi funkcjami, jak przykładowo rejestracja on-line oraz zamawianie recept na kontynuację leczenia na platformie OSOZ, aplikacja pozwala jeszcze lepiej wspierać lekarzy, farmaceutów i pacjentów.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej: www.e-recepta.kamsoft.pl

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

e-recepta / oprogramowanie / KAMSOFT
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31