Bezpieczne suplementy diety w Polsce

Medexpress

Opublikowano 17 stycznia 2019, 11:27

Thinkstock/GettyImages
Medexpress

Opublikowano 17 stycznia 2019, 11:27

W rejestrze Głównego Inspektoratu Sanitarnego od 2007 r. wpisano łącznie blisko 60 tys. produktów zgłoszonych jako suplementy diety. Sukcesowi branży towarzyszy niestety niewyobrażalny chaos informacyjny, co potwierdzają farmaceuci, lekarze oraz konsumenci. Czy suplementy diety są bezpieczne?

Chaos informacyjny na rynku suplementów diety

Wzrastającej popularności konsumpcji nie towarzyszy rzetelna i spójna wiedza związana z przyjmowaniem preparatów. Większość zakupów jest realizowana bez konsultacji ze specjalistą, na podstawie nierzetelnych reklam, co prowadzi do problemów z odróżnieniem suplementu diety od leku. Tego typu podejście sprawia, że potencjalnie niegroźne suplementy diety nie są już bezpieczne. Wychodząc naprzeciw potrzebom konsumentów stworzyliśmy stronę internetową działającą w formie wyszukiwarki, na której gromadzony jest aktualny stan wiedzy na temat bezpieczeństwa suplementacji diety oraz sytuacji rynkowej tych produktów.

Suplindex jest odpowiedzią na chaos informacyjny panujący na rynku suplementów diety. Do tej pory brakowało sprawdzonej, kompletnej bazy danych, co dodatkowo potęgowało poczucie podejrzliwości wobec producentów tego typu produktów. W trosce o przejrzystość informacji i edukację społeczeństwa Suplindex dąży do zgromadzenia aktualnej listy wszystkich dostępnych na polskim rynku preparatów.

Suplindex promuje rynek bezpiecznych suplementów diety

Już 9 lat temu farmaceuci postulowali konieczność stworzenia rzetelnej bazy danych, która objęłaby produkty zarejestrowane w GIS. Dużym problemem jest według tej grupy zawodowej sytuacja, w której produkty widnieją w ogólnodostępnym rejestrze GIS, a tak naprawdę nie są dostępne w sprzedaży. W celu doprecyzowania, które produkty faktycznie funkcjonują na rynku prowadzimy stałą komunikację z producentami farmaceutycznymi.

Nasza baza danych porządkuje rynek suplementów w oparciu o rzetelną wiedzę i współpracę z uczestnikami rynku. Dostarczamy konsumentowi pełnię informacji na temat tego, co może znaleźć na rynku suplementów diety. Skąd wiedzieć, ze zażywam bezpieczne suplementy diety? Aby umożliwić każdemu świadomy wybór wprowadziliśmy system przyznawania znaków Suplindex. Dzięki temu, każdy użytkownik internetowego katalogu otrzyma pełnię informacji na temat produktu, którego szuka. Ponadto, katalog w wersji papierowej będzie dystrybuowany wśród: farmaceutów, lekarzy POZ, lekarzy medycyny rodzinnej, pediatrów, pacjentów i liderów opinii w wersjach drukowanej i elektronicznej.

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

suplementy diety / Suplindex
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31