Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Będzie telefon zaufania dla żołnierzy

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 24 stycznia 2024 09:38

Będzie telefon zaufania dla żołnierzy - Obrazek nagłówka
fot.: Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=58121454
„Podjąłem decyzję o pilnym utworzeniu w Ministerstwie Obrony Narodowej telefonu zaufania dla żołnierzy Wojska Polskiego. Będzie tam udzielana pomoc, porady i wszechstronne wsparcie, także psychologiczne dla tych, którzy będą tego potrzebować. Takie działanie jest dla mnie niezwykle ważne” – napisał na portalu X wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz, szef MON.

W wywiadzie dla Polskiego Radia Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślał, że służba w wojsku, a zwłaszcza udział w misjach czy innych działaniach wiążących się chociażby z długą rozłąką z rodziną, to dla żołnierzy duże obciążenie psychiczne. Potrzebne jest im specjalistyczne wsparcie ze strony psychologów. Telefon zaufania ma być uzupełnieniem istniejących już form wsparcia.

– Nie było do tej pory telefonu zaufania dla żołnierzy. To nie może być telefon ogólny. Tu jest specjalistyczna misja. Musi być więc dobre rozpoznanie całej psychologii wojny, armii, działań poza granicami, doświadczeń z Iraku, Afganistanu, ale i wojny w Ukrainie. Żołnierz stoi przed poważnymi wyborami. Musi być wspierany. Otoczymy opieką żołnierzy i ich rodziny – mówił w wywiadzie wicepremier.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także