Subscribe
Logo small
Search
banner

Suche, czerwone i spierzchnięte dłonie. Dermatolog radzi, jak o nie zadbać jesienią

MedExpress Team

medexpress.pl

Published Nov. 22, 2023 12:58

Suche, czerwone i spierzchnięte dłonie. Dermatolog radzi, jak o nie zadbać jesienią - Header image
Fot. Thinkstock/Getty Images
Okres jesienno-zimowy to czas, gdy cienka i delikatna skóra dłoni jest szczególnie narażona na przesuszenie i podrażnienie. Wiatr, mróz i wahania temperatur dają o sobie znać w postaci pieczenia, szorstkości i poczucia dyskomfortu, dlatego zwłaszcza teraz warto poświęcić tej części ciała więcej uwagi. Jak zatem pielęgnować dłonie?

Jesienna aura nie rozpieszcza dłoni – niska temperatura i wiatr doskwierają im podczas przebywania na zewnątrz, a rozpoczęcie sezonu grzewczego naraża je na działanie suchego oraz gorącego powietrza. Cienka i wrażliwa skóra dłoni, o niewielkiej ilości gruczołów łojowych jest wyjątkowo podatna na działanie czynników zewnętrznych, które naruszają jej naturalną warstwę ochronną. Objawia się to suchością, zaczerwienieniem, podrażnieniem, a nawet pękaniem naskórka, z którymi możemy się zmagać długimi tygodniami. Dobra wiadomość jest taka, że tym wszystkim problemom można łatwo zapobiec! O tym, jak dbać o dłonie jesienią mówi dr Edyta Engländer, dermatolog i ekspertka marki true™ men skin care.

Higiena rąk a zdrowa skóra

O konieczności mycia rąk i utrzymywaniu ich higieny chyba nikomu nie trzeba przypominać. Robimy to instynktownie, co najmniej kilka razy dziennie. Jednak warto wiedzieć, że może to powodować wysuszenie delikatnej skóry dłoni. Stosowa...

Content locked

To gain access to the complete English section of the Medexpress.pl, kindly reach out to us at [email protected].

If you already have an account, please log in

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.