USA: Hospitalizacja niezaszczepionych kosztowała ponad 2 miliardy dolarów

Fot. Getty Images/iStockphoto
Medexpress 2021-08-26 09:33

Wysoce zaraźliwy wirus Delta sieje ogromne spustoszenie w Stanach Zjednoczonych, powodując coraz większą ilość zakażeń, potrzeby hospitalizacji i zgonów wśród pacjentów. W samym lipcu i sierpniu do szpitala musiało się udać 185 tys. osób w związku z zarażeniem koronawirusem. Jak podaje Kaiser Family Foundation, aż 98% z nich nie było zaszczepionych, z czego znacząca większość mogłaby uniknąć ciężkiego przebiegu choroby, gdyby otrzymała wcześniej zastrzyk.

Według CDC ponad 171 milionów Amerykanów jest w pełni zaszczepionych, co stanowi 51,5% całej populacji. Jednak znaczna część populacji wciąż pozostaje bez ochrony, ponieważ statystyki osób wyszczepionych w niektórych stanach oraz wśród młodych osób są dużo niższe.

Według wyliczeń KFF służba zdrowia USA wydała ok. 2.3 miliarda dolarów na pomoc medyczną, związaną z zakażeniem COVID-19, dla osób niezaszczepionych. W sumie koszt opieki nad COVID-19 może kosztować płatników w USA prawie 550 miliardów dolarów, zgodnie z szacunkami amerykańskich planów ubezpieczenia zdrowotnego.

Wszystkie te statystyki pokazują, jak duże znaczenie mają szczepionki nie tylko w walce z koronawirusem, ale również w poprawie działania służby zdrowia.

Źródło: Healthcarefinancenews

PDF

Zobacz także