II Forum Serce Pacjenta w Internecie

Medexpress

Opublikowano 08 wrzesnia 2020, 09:44

Medexpress

Opublikowano 08 wrzesnia 2020, 09:44

Ubiegłoroczna edycja I Forum Serce Pacjenta spotkała się z tak pozytywnym odbiorem ze strony pacjentów, ich bliskich, lekarzy i ekspertów, że organizatorzy postanowili kontynuować edukacyjną misję. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa Forum odbędzie się
w on-line w dniach 14-18 września 2020 r.


Ideą Forum jest uświadamianie pacjentów w zakresie nowoczesnych terapii farmakologicznych
i niefarmakologicznych
, modyfikacji dotychczasowego stylu życia i konsekwentnego przestrzegania zaleceń lekarskich w celu poprawy jakości zdrowia i życia wszystkich Polaków. Wydarzenie ma na celu przede wszystkim zwiększenie świadomości pacjentów i ich bliskich na temat chorób, z którymi się borykają. Aby ta świadomość rosła – organizatorzy Forum inicjują i koordynują współpracę pacjentów i lekarzy.


W programie tegorocznej edycji II Forum – Serce Pacjenta organizatorzy zaplanowali m.in. edukacyjne panele dyskusyjne z udziałem ekspertów Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, dotyczące m.in. nadciśnienia tętniczego, arytmii, niewydolności serca, wad serca czy choroby wieńcowej. Podczas 5-dniowego wydarzenia dla jego uczestników będą dostępne także wideowykłady oraz sesje pytań i odpowiedzi.

Rejestracja i program dostępne na: www.sercepacjenta.pl

**
Polskie Towarzystwo Kardiologiczne jest jednym z najdłużej funkcjonujących towarzystw naukowych w Polsce. Założono je ponad 60 lat temu. Organizacja liczy blisko 6 tys. członków. PTK aktywnie działa w ramach struktur Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz World Heart Federation. Głównym celem PTK jest promowanie profilaktyki i zwalczania chorób serca i naczyń poprzez zaangażowanie się w innowacyjne rozwiązania, umożliwiające rozwój i edukację zarówno kadry medycznej, jak i społeczeństwa. Patronuje miesięcznikowi Kardiologia Polska.
Prezesem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w kadencji 2019-2021 jest prof. dr hab. n. med. Adam Witkowski. Od 2019 roku w strukturach Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego działa Komisja ds. Współpracy ze Stowarzyszeniami Pacjenckimi, której przewodniczącą jest prof. dr hab. n. med. Ewa Straburzyńska-Migaj.

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

pacjent / kardiologia / konferencja / II Forum Serce Pacjenta
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28