Cardio Space:

Inteligentny system kształcenia ustawicznego

Medexpress

Opublikowano 21 czerwca 2022, 11:30

Medexpress

Opublikowano 21 czerwca 2022, 11:30

Nowoczesna edukacja w kardiologii musi być systemem typu self-learning

Tempo pojawiania się nowych technologii terapeutycznych w kardiologii wymusza ustawiczną ewolucję…. samego kształcenia ustawicznego lekarzy kardiologów. Podobnie jak w świecie nowych technologii informatycznych nie mają już racji bytu modele biznesowe gwarantujące sukces w tradycyjnej gospodarce XX wieku. Tak w edukacji lekarzy i studentów medycyny pierwsze co musi ulegać nieustannym modyfikacjom to sam system kształcenia. Adaptatywne kształcenie lekarzy zaczyna być już coraz częściej wspierane algorytmami sztucznej inteligencji i rozgrywa się na platformie integrującej cały teatr ewolucji medycyny. „Nowoczesna edukacja kardiologiczna dla lekarzy praktyków, to nie tylko wdrożenie nowych technologii, ale również wykorzystanie możliwości jakie daje zdalna komunikacja, telekardiologia, wykorzystanie aplikacji medycznych i innowacji wzmacniających współpracę z pacjentem - mówi prof. Marcin Grabowski, kierownik naukowy projektu Cardio Space.

Pierwszy cykl edukacyjny w ramach Cardio Space zaczyna się 13 października od serii webinarów obejmujących m.in. takie zagadnienia jak:

  • Skrócenie czasu i dystansu w diagnostyce i leczeniu
  • Przezskórne interwencje zastawkowe
  • Zaawansowana diagnostyka wieńcowa
  • Wspomaganie pracy serca
  • Farmakoterapia

Warsztaty praktyczne odbędą się 21 października w Klinice Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i koncentrować się będą m.in. na:

  • Zabiegu ablacji migotania przedsionków z wykorzystaniem systemu 3D oraz rekonstrukcji lewego przedsionka z angiografii rotacyjnej (prowadzi dr Piotr Lodziński)
  • Implantację układu stymulującego serce w pęczek Hisa / lewą odnogę pęczka Hisa (prowadzi dr Marcin Michalak)
  • Praktyczne aspekty telemonitoringu urządzeń wszczepialnych (prowadzi dr Andrzej Cacko)

Twórcy projektu Cardio Space pracują już nad aplikacją integrującą w jednym inteligentnym narzędziu dostęp do wiedzy teoretycznej i praktycznej, personalizowane i aktualizowane online doniesienia naukowe, możliwość komunikacji i wymiany doświadczeń oraz wsparcie pracy naukowej lekarzy. Aplikacja będzie działała w oparciu o algorytmy AI, w ciągłym trybie adaptatywnym.

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

Cardiospace
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30