Jak udzielać teleporad, korzystając z narzędzia CSIOZ

Fot. MedExpress TV
Medexpress 2020-04-15 08:42

Aby zacząć udzielać teleporady z wykorzystaniem narzędzia CSIOZ, należy wysłać zgłoszenie lekarza/pielęgniarki lub podmiotu, w którym zawarte są podstawowe informacje o podmiocie (REGON, nazwa) oraz wykaz pracowników medycznych (lekarzy lub pielęgniarek), którzy będą udzielać teleporad w narzędziu CSIOZ. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie https://zgloszenia-teleporada.ezdrowie.gov.pl/.(Otworzy się w nowej karcie).

Film opisujący proces zgłoszenia jest dostępny pod linkiem https://youtu.be/pHD8z8X2aBc(Otworzy się w nowej karcie).

Na podstawie zgłoszenia CSIOZ:

1) zakłada konta dla wskazanych w zgłoszeniu pracowników medycznych na Platformie Teleporad:

Pracownik medyczny na konto e-mail (wskazane we wniosku) otrzymuje wiadomość “Konto na platformie Teleporada MZ/CSIOZ zostało utworzone” (zawierającą dane do logowania).

Logowanie i udzielanie świadczeń Teleporad odbywa się pod adresem: https://lekarz.teleporada.ezdrowie.gov.pl/(Otworzy się w nowej karcie) ― przeglądarka Chrome, w trybie incognito.

2) przekazuje do NFZ zgłoszenie podmiotu z prośbą o wpisanie na ww. wykaz.

Teleporady mogą być udzielane już od chwili aktywowania konta w Platformie Teleporad, natomiast finansowaniem NFZ (zgodnie z zarządzeniem Prezesa NFZ 32/2020/DSOZ z późniejszymi zmianami) objęte są teleporady udzielone od momentu uzyskania wpisu na ww. wykaz.

Do przeprowadzenia teleporady niezbędne jest urządzenie (laptop, komputer lub telefon) z przeglądarką (zalecana przeglądarka: Chrome). W ramach teleporady, możliwe jest wystawienie m.in. e-recepty lub e-ZLA.

Wszelkie pytania i wątpliwości w zakresie narzędzia do teleporad należy kierować na adres: teleporady@csioz.gov.pl.

Źródło: CSIOZ

PDF

Zobacz także