Debata Zdrowie Dobrze Rządzone

WydarzenieDebata Zdrowie Dobrze Rządzone
Data rozpoczęcia2019-09-17
Data zakończenia
Godzina rozpoczęcia10:00
Miejsce wydarzenia (nazwa obiektu)Świetlica Wolności
MiastoWarszawa
UlicaNowy Świat 6/12
OrganizatorZwiązek Przedsiębiorców i Pracodawców
Kontak do organizatora
Link do strony z wydarzeniem
Szczegóły

Debata „przedwyborcza” o systemie ochrony zdrowia
Zdrowie Dobrze Rządzone

 

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców zaprasza na „przedwyborczą” debatę o systemie ochrony zdrowia – Zdrowie Dobrze Rządzone w ramach projektu Polska Dobrze Rządzona.

Spotkanie odbędzie się 17 września 2019 r. o godzinie 10:00 w Świetlicy Wolności  przy ulicy Nowy Świat 6/12.

Służba zdrowia od dawna nie była tak silnie akcentowana w kampanii wyborczej. Wszystkie strony polityczne nie kryją, że temat ochrony zdrowia stanowi największe wyzwanie w tej kampanii. Oprócz konkretnych propozycji programowych, warto w debacie publicznej podnieść kwestie stanowienia prawa w tym sektorze – czasu i sposobu konsultacji publicznych, dostępu do informacji, współpracy resortu zdrowia z środowiskiem ekspertów i pacjentów, ale też pozostałych resortów. Zdrowie powinno być traktowane w sposób interdyscyplinarny i w taki też sposób powinno być zarządzane.

Do udziału w debacie zostali zaproszeni przedstawiciele wszystkich stron politycznych, kandydaci do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej, którzy zajmują się tematyką służby zdrowia:

Prof. Tomasz Grodzki – Koalicja Obywatelska;

Prof. Piotr Radziszewski – Prawo i Sprawiedliwość

Dr Marek Kos – Polskie Stronnictwo Ludowe Koalicja Polska

Kaja Filaczyńska – Lewica Razem

Debatę poprzedzi wystąpienie politolog dr Jowanki Jakubek-Lalik, które wprowadzi w koncepcje dobrego rządzenia, współpracy międzyresortowej oraz wagi szerokich konsultacji projektów rządowych.

Debatę moderować będzie Marek Kustosz, ekspert ds. komunikacji w ochronie zdrowia, prezes Instytutu Człowieka Świadomego.