Światowy Tydzień IPF 2019 pod hasłem „Zdrowe Płuca”

WydarzenieŚwiatowy Tydzień IPF 2019 pod hasłem „Zdrowe Płuca”
Data rozpoczęcia2019-09-21
Data zakończenia2019-09-22
Godzina rozpoczęcia12:00
Miejsce wydarzenia (nazwa obiektu)Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie oraz Royal Wilanów
MiastoWarszawa
UlicaPłocka 26, Klimczaka1
OrganizatorKampania Płuca Polski
Kontak do organizatora531844385
Link do strony z wydarzeniemhttp://plucapolski.pl/swiatowy-tydzien-ipf-2019,aktualnosci,41
Szczegóły

W najbliższą sobotę 21 września o godz. 12:00, w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie, odbędzie się spotkanie edukacyjne pt. Leczenie objawów IPF, po którym wszyscy zaproszeni goście pojadą na wycieczkę zabytkowym „Ogórkiem IPF” w towarzystwie warszawskiego przewodnika.

Natomiast dzień później, 22 września, Towarzystwo Wspierania Chorych na Idiopatyczne Włóknienie Płuc od godz. 12:00 zaplanowało Piknik IPF na terenie obiektu Royal Wilanów przy ulicy Klimczaka 1.

Wydarzenia te będą doskonałą okazją do spotkania i rozmowy w gronie pacjentów, ich rodzin, lekarzy i ekspertów w dziedzinie chorób płuc.

W trakcie pikniku wszyscy chętni będą mieli możliwość wykonania bezpłatnych, profilaktycznych badań spirometrycznych oraz konsultacji z lekarzami, rehabilitantami i dietetykami.

Odbędzie się pokaz ćwiczeń oddechowych, a także aukcja charytatywna, z której dochód przeznaczony zostanie na pomoc pacjentom z IPF.

Czas umilą występy artystyczne.

Idiopatyczne włóknienie płuc (IPF) jest rzadko występującą chorobą, która atakuje miąższ płuc – rozwija się w pęcherzykach płucnych, powodując ich włóknienie.

Ważne jest wczesne rozpoznanie i wdrożenie leczenia, które może opóźnić postęp choroby i poprawić jakość życia pacjenta.

Chorym idzie z pomocą Polskie Towarzystwo Wspierania Chorych na IPF, które od kilku lat działa na rzecz podnoszenia świadomości społecznej dotyczącej tej choroby.

Doskonałą okazją do tego jest Światowy Tydzień IPF, który obchodzony jest zawsze w 3. tygodniu września.

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zaplanowanych wydarzeniach.