IV Podhalańskie Dialogi Medyczne

WydarzenieIV Podhalańskie Dialogi Medyczne
Data rozpoczęcia2020-10-23
Data zakończenia2020-10-25
Godzina rozpoczęcia15:30
Miejsce wydarzenia (nazwa obiektu)Hotel Mercure Kasprowy Zakopane
MiastoZakopane
Ulicaul. Szymaszkowa
OrganizatorSzpital Powiatowy im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem, Prof. dr hab. n. med. Artur Mamcarz Przewodniczący
Kontak do organizatorae: biuro@grupabachleda.pl, t: +48 882 830 792
Link do strony z wydarzeniemwww.dialogimedyczne.pl
Szczegóły

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji kardiologów, diabetologów, psychiatrów, specjalistów od żywienia, aktywności fizycznej, Medycyny Stylu Życia, internistów oraz wszystkich lekarzy pragnących poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności, aby pełniej diagnozować i leczyć swoich pacjentów. W roli Wykładowców zostali zaproszeni reprezentanci wielu dziedzin medycyny, po to, aby spojrzeć szerzej na różnorodne przypadki medyczne oraz w szerokim gronie ekspertów przedyskutować możliwe sposoby  diagnostyki, prewencji, leczenia oraz późniejszej rekonwalescencji i prawidłowego prowadzenia pacjenta.

--------------

Szanowni Państwo,
za nami trzy edycje Podhalańskich Dialogów Medycznych. Planujemy kolejną, po to, żeby rozmawiać o ważnych i trudnych sprawach naszych pacjentów. To naturalna kolej rzeczy, a Państwa pochlebne opinie; wyrażane zarówno w czasie tych spotkań, jak i w licznych listach, mailach, rozmowach nieformalnych; utwierdzają nas w przekonaniu, że warto podjąć ten trud. Cieszą nas nie tylko dobre relacje dotyczące merytorycznych wartości Dialogów, ale także to, że rozmowy mają wymiar przyjacielski. Nie obawiamy się podejmować trudnych kwestii, a Państwo nie obawiają się zadawać trudnych pytań. Tylko wtedy bowiem rodzą się najlepsze rozwiązania, a podmiot naszych działań – PACJENT, korzysta w pełni z naszej wiedzy i doświadczenia.
Wytyczne, o których dyskutowaliśmy dotychczas będą szeroko omawiane także w roku 2020, to ważne drogowskazy, ale muszą być skonfrontowane z realnym, klinicznym życiem, wskazówkami specjalistów z innych dziedzin, własną praktyką, możliwościami i oczekiwaniami pacjentów.

Niezwykle istotną częścią naszych spotkań jest rozmowa o profilaktyce, o zapobieganiu chorobom, o Medycynie Stylu Życia. I tym razem nasi eksperci odsłonią przed Państwem wiele tajemnic. Będziemy rozmawiać o tym „JAK ŻYĆ, Panie Doktorze?” -  szykujemy w gronie wielu specjalistów książkę pod takim tytułem. Liczymy na to, że będzie ona przebojem 2020 roku. Takie pytanie pojawia się przecież często w naszych relacjach z pacjentami, a także w naszych codziennych relacjach pozamedycznych. Poruszymy sferę duchową, zastanowimy się nad tym co jeść, co pić, jak dużo się ruszać, jak długo spać, dlaczego warto się szczepić, czemu smog może zrobić tak wiele złego i wiele, wiele innych. Znowu zaprosimy kardiologów, diabetologów, psychiatrów, specjalistów od żywienia, aktywności fizycznej, zdrowia publicznego. Nasze zaproszenie przyjęli również specjaliści z zakresu medycyny rodzinnej oraz Medycyny Stylu Życia.

Myślimy też o warsztatach, które chcemy Państwu zaproponować, zawsze ważne jest EKG, ECHO, badania inwazyjne, ale równie ważne jest także to jak udzielać pierwszej pomocy na szlaku - w tej trudnej sytuacji trzeba sobie szybko poradzić, o to jak postępować zapytamy ekspertów, ratowników….

Zapraszam Państwa na kolejną edycję konferencji, gdzie będziemy o wielu trudnych sprawach rozmawiać w gronie ekspertów, będziemy się spierać, ustalać wspólne opinie, czasem zostawimy nie do końca rozstrzygnięte kwestie. Zapraszam po raz kolejny do Zakopanego jesienią 2020 roku, do gościnnych wnętrz Hotelu Mercure Kasprowy, licząc na Państwa obecność i znakomitą, przyjacielską atmosferę, która daje nam wszystkim siłę i napęd, aby stworzyć program, który przyciągnie Państwa uwagę.


Strona wydarzenia: www.dialogimedyczne.pl

Prof. dr hab. n. med. Artur Mamcarz
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

Uczestnikom zostaną przyznane punkty edukacyjne.