XXVII Zabrzańska Międzynarodowa Konferencja Kardiologiczna „Postępy w rozpoznawaniu i leczeniu chorób serca, płuc i naczyń”

WydarzenieXXVII Zabrzańska Międzynarodowa Konferencja Kardiologiczna „Postępy w rozpoznawaniu i leczeniu chorób serca, płuc i naczyń”
Data rozpoczęcia2020-10-20
Data zakończenia2020-10-22
Godzina rozpoczęcia08:30
Miejsce wydarzenia (nazwa obiektu)Multikino Zabrze
MiastoZabrze
UlicaGdańska 18
OrganizatorŚląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu
Kontak do organizatoramalgorzata.malek@symposium.pl
Link do strony z wydarzeniemwww.konferencjazabrze.pl
Szczegóły

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność serdecznie Państwa zaprosić na organizowaną w Zabrzu XXVII Międzynarodową Konferencję Kardiologiczną „Postępy w rozpoznawaniu
i leczeniu chorób serca, płuc i naczyń” oraz towarzyszące jej XXI Jubileuszowe Warsztaty Kardiologii Inwazyjnej, IV Warsztaty Echokardiografii oraz II Kongres Pacjentów z Niewydolnością Serca.

Jak co roku proponujemy Państwu udział w wielu - miejmy nadzieję - ciekawych sesjach i debatach. Od lat staramy się, aby program Konferencji opierał się
o zagadnienia i problemy, z jakimi spotykacie się Państwo w swojej codziennej pracy klinicznej na oddziale, czy w poradni. Mierzyć się z nimi będą najlepsi specjaliści - kardiolodzy, kardiochirurdzy, anestezjolodzy, a także fizjoterapeuci, którzy zgodzili się przyjąć nasze zaproszenie i podzielić się z Państwem swoim doświadczeniem.

Oprócz proponowanych przez nas sesji tematycznych, zawsze dużym zainteresowaniem cieszą się sesje warsztatowe, podczas których z pracowni SCCS transmitowane są „na żywo” badania diagnostyczne i zabiegi terapeutyczne. Siła przekazów jest tym większa, bowiem zaproponowana formuła bezpośredniego kontaktu pomiędzy operatorem a uczestnikami warsztatów, daje możliwość ich osobistego udziału w ocenie stanu  chorego, a następnie podjęciu decyzji o wyborze właściwej dla niego strategii leczenia. Zapraszając na Warsztaty Kardiologii Inwazyjnej, chcemy skupić się między innymi na aspektach klinicznych i bezpieczeństwie przy zabiegach rotablacji, stosowaniu technologii wewnątrzwieńcowych, czy interwencjach wysokiego ryzyka. Z kolei udział w Warsztatach Echokardiograficznych pozwoli Państwu poszerzyć wiedzę praktyczną w zakresie nowoczesnej oceny wrodzonych i nabytych wad serca. Zachęcamy Państwa do interaktywnego udziału. Mamy nadzieję, że wspólne analizy i dyskusje dadzą satysfakcjonujące odpowiedzi na nurtujące uczestników pytania.

Szczególnie mocno cieszy nas bardzo dobrze przyjęty w zeszłym roku zarówno przez środowisko Ekspertów, jak i samych chorych i ich rodziny Kongres Pacjentów z Niewydolnością Serca. Radość, jaka towarzyszyła wszystkim uczestnikom tego spotkania przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Dzisiaj nikogo nie trzeba już przekonywać, że sukces terapeutyczny w przypadku tak ciężkiej choroby, jaką jest niewydolność serca, nie byłby możliwy bez udziału samych pacjentów i wspierających ich rodzin. Dlatego postanowiliśmy zorganizować jego II edycję, na którą już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

Szanowni Państwo,

Siłą, ale i tradycją naszych zabrzańskich spotkań jest z jednej strony gwarantowany przez ekspertów wysoki poziom kliniczny i naukowy, z drugiej zaś jej edukacyjny charakter. Zdobyta wiedza przełożona na praktykę nie tylko poprawia jakość leczenia, ale także jego skuteczność. Wniosek – serdecznie zapraszamy do Zabrza. Bardzo liczymy na Państwa obecność!