II Międzynarodowe seminarium "Sepsa - wizja przyszłości"
Data wydarzenia
11 września 2025 (10:00) (15:00)
Adres
Aula Centrum Konferencyjnego Państwowego Instytutu Medycznego MSWiA, ul. Wołoska 137, Warszawa
Opis wydarzenia
Zapraszamy do udziału w II Międzynarodowym Seminarium "Sepsa - wizja przyszłości", które odbędzie się w godz. 10:00-15:00 już 11 września 2025 r. w auli centrum konferencyjnego Państwowego Instytutu Medycznego MSWiA w Warszawie. W gronie wybitnych ekspertów oraz pacjentów odbędą się cztery panele tematyczne, zostanie zaprezentowana strategia Fundacji Urszuli Jaworskiej "Sepsa – problem społeczny i medyczny. Zmiany w sposobie profilaktyki, diagnostyki,
leczenia i opieki nad pacjentem z sepsą." oraz podpisana zostanie “Deklaracja walki z sepsą” na lata 2025-2030.
Panel 1 - “Historie prawdziwe”
Panel 2 - Wyzwania współczesnej medycyny w Polsce i na świecie
(kultura winy – kultura błędu – przełożenie na jakość rozpoznania i leczenia)
Panel 3 - Lepiej zapobiegać niż leczyć - sepsa, a układ odpornościowy
Panel 4 - Kliniczne “maski” sepsy w praktyce lekarza POZ
(sesja lekarska)
Pełny program wydarzenia dostępny jest na stronie: https://www.fundacjauj.pl/events-1/ii-miedzynarodowe-seminarium-sepsa-wizja-przyszlosci
Głównymi celami seminarium są:
- - Zwiększenie świadomości społecznej oraz pracowników ochrony zdrowia na temat tego czym jest sepsa, jak ją szybko rozpoznać i właściwie leczyć.
- Zwrócenie uwagi na działania profilaktyczne w obszarze sepsy, takie jak np. odpowiednie szczepienia ochronne.
- Zwrócenie uwagi na konieczność wprowadzenia zmian w całym systemie ochrony zdrowia poprzez m.in. stworzenie systemu organizacyjnego, który pozwoli na skuteczne leczenie ludzi zagrożonych ciężkim przebiegiem zakażenia, dysfunkcją organów, pobytem na Oddziale Intensywnej Terapii i zgonem.
Adresatami wydarzenia są:
- Pacjenci
- Lekarze (POZ, specjaliści wszystkich dziedzin, w tym intensywiści)
- Specjaliści zdrowia publicznego
- Pozostały personel medyczny –ZRM,
- Pielęgniarki/pielęgniarze, w tym specjalistyczni
- Diagności
- Fizjoterapeuci/rehabilitanci
- Studenci kierunków medycznych
- Przedstawiciele decydentów (MZ)
- Przedstawiciele płatnika (NFZ)
- Ubezpieczyciel (ZUS)
W trakcie całego wydarzenia w holu centrum konferencyjnego odwiedzać będzie można stoiska edukacyjne, stoisko profilaktyczne Narodowego Funduszu Zdrowia oraz stoiska firmowe. Każdy uczestnik seminarium na stoisku “Pan Wątroba” będzie mógł skorzystać z darmowego testu anty-HCV (do testu nie trzeba się przygotowywać, a wynik dostępny będzie w około 15 minut. Można go będzie odebrać w dowolnym czasie trwania wydarzenia).
Udział w seminarium jest bezpłatny, a rejestracja na udział stacjonarny możliwa jest na stronie: https://www.fundacjauj.pl/events-1/ii-miedzynarodowe-seminarium-sepsa-wizja-przyszlosci
Uprzejmie informujemy, że całe wydarzenie będzie transmitowane on-line, a rejestracja dotyczy wyłącznie uczestników stacjonarnych.
Link do transmisji udostępniony będzie na stronie Fundacji Urszuli Jaworskiej dzień przed rozpoczęciem seminarium.
𝗣𝗔𝗧𝗥𝗢𝗡𝗔𝗧𝗬 𝗛𝗢𝗡𝗢𝗥𝗢𝗪𝗘
Ministerstwo Zdrowia
Główny Inspektorat Sanitarny
Rzecznik Praw Pacjenta
Narodowy Fundusz Zdrowia
𝗣𝗔𝗧𝗥𝗢𝗡𝗔𝗧𝗬 𝗠𝗘𝗗𝗜𝗔𝗟𝗡𝗘
Medonet
medexpress.pl
Rynek Zdrowia
Poradnik Zdrowie
Co w Zdrowiu
WPROST NewsMed
Termedia
𝗦𝗣𝗢𝗡𝗦𝗢𝗥𝗭𝗬 𝗪𝗬𝗗𝗔𝗥𝗭𝗘𝗡𝗜𝗔
bioMérieux
Roche Diagnostics
Izba Gospodarcza "Farmacja Polska"
Medycznie.com.pl
𝗣𝗔𝗥𝗧𝗡𝗘𝗥𝗭𝗬 𝗠𝗘𝗥𝗬𝗧𝗢𝗥𝗬𝗖𝗭𝗡𝗜
Global Sepsis Alliance
Izba Gospodarcza "Farmacja Polska"
Szczegóły wydarzenia
- Organizator
- Fundacja Urszuli Jaworskiej
- Kontakt do organizatora
- [email protected]
- Strona wydarzenia
- kliknij tutaj
Nadchodzące wydarzenia
CYKL: Wstęp do publikowania – od pomysłu do artykułu. Cz. IV. Pisarstwo medyczne – jak i kiedy korzystać ze wsparcia pisarza medycznego
15 grudnia 2025 (18:00)
Wydarzenie online (cała Polska)
Zastosowanie Wirtualnej Rzeczywistości w redukcji percepcji bólu i stresu u małych pacjentów
16 grudnia 2025 (18:00)
Wydarzenie online (cała Polska)
Epidemiologia zakażeń związanych z opieką zdrowotną. Jak zapewnić bezpieczeństwo pacjentom i personelowi
18 grudnia 2025 (16:00)
Wydarzenie online (cała Polska)
Rany w miejscu przerzutów w zaawansowanej fazie choroby - charakterystyka, obraz kliniczny, trudności w terapii
18 grudnia 2025 (18:00)
Wydarzenie online (cała Polska)
Organizujesz wydarzenie?
Promuj swoje wydarzenie medyczne i docieraj do tysięcy specjalistów
Dodaj wydarzenie