Subskrybuj
Logo małe
Szukaj

Neuroosteoartropatia Charcota - tajemnicze schorzenie u diabetyków. Jak zapobiec amputacji kończyny?

Data wydarzenia

13 kwietnia 2026 (18:00) (20:00)

Format

Wydarzenie online (cała Polska)

Udostępnij:

Opis wydarzenia

Cel szkolenia:

Celem szkolenia jest zwiększenie świadomości i wiedzy lekarzy na temat neuroosteoartropatii Charcota u pacjentów z cukrzycą, ze szczególnym uwzględnieniem wczesnego rozpoznawania i diagnostyki tego schorzenia. Szkolenie ma na celu wsparcie skutecznego postępowania terapeutycznego i profilaktycznego, które pozwala zmniejszyć ryzyko powikłań, w tym amputacji kończyny.

Wykładowca: 

dr n. med. Sebastian Borys jest specjalistą z zakresu chorób wewnętrznych i diabetologii, a także ekspertem w zakresie leczenia zespołu stopy cukrzycowej

Program szkolenia: 

Neuroosteoartropatia Charcota nazywana także stopą lub stawem Charcota dotyczy chorych na cukrzycę, a późno rozpoznana i niewłaściwie leczona prowadzi do deformacji, utraty funkcji podporowej, a nawet amputacji kończyny. Zła diagnoza i przedłużające się leczenie sprzyjają także pojawieniu się owrzodzeń oraz współwystępowaniu infekcji stopy. Na szkoleniu zostanie poruszony temat odnośnie tego jak wcześnie rozpoznać tę chorobę i jak niezwłocznie wdrożyć optymalne postępowanie, aby zapobiec poważnym powikłaniom?

Szkolenie realizowane w partnerstwie z Polskim Towarzystwem Leczenia Ran. 

Prowadzący: dr n. med. Sebastian Borys

Szkolenie on-line

13.04.2026

godz. 18:00-20:00   

Kontakt do organizatora: [email protected] 

Szczegóły wydarzenia

Organizator
Ośrodek Kształcenia Naczelna Izba Lekarska
Kontakt do organizatora
e-mail: [email protected], nr tel. 22 559 13 00
Strona wydarzenia
kliknij tutaj

Organizujesz wydarzenie?

Promuj swoje wydarzenie medyczne i docieraj do tysięcy specjalistów

Dodaj wydarzenie