Szkodliwość narażenia na dym tytoniowy oraz palenia elektronicznych papierosów przez ogół społeczeństwa, a w szczególności przez osoby młode poniżej 18 roku życia – konferencja prasowa podsumowująca kampanię społeczną NIZP-PZH.

WydarzenieSzkodliwość narażenia na dym tytoniowy oraz palenia elektronicznych papierosów przez ogół społeczeństwa, a w szczególności przez osoby młode poniżej 18 roku życia – konferencja prasowa podsumowująca kampanię społeczną NIZP-PZH.
Data rozpoczęcia2020-12-08
Data zakończenia
Godzina rozpoczęcia10:00
Miejsce wydarzenia (nazwa obiektu)
Miasto
Ulica
OrganizatorNarodowy Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny
Kontak do organizatoraAnna Dela tel. 22 54 21 291
Link do strony z wydarzeniemhttps://www.facebook.com/NarodowyInstytutZdrowiaPublicznegoPZH
Szczegóły

Jaka część młodzieży pali lub używa e-papierosów i czy są już uzależnieni? Skąd nieletni zdobywają produkty nikotynowe? Czy otrzymują pomoc, jakiej potrzebują? Co zrobić, aby zniechęcić młodzież do sięgania po produkty nikotynowe? Jak powinno zmienić się prawo, aby lepiej chroniło nieletnich przed używaniem produktów nikotynowych?

Na te i inne pytania odpowiedzią eksperci realizujący projekt "Szkodliwość narażenia na dym tytoniowy oraz palenia elektronicznych papierosów przez ogół społeczeństwa, a w szczególności przez osoby młode poniżej 18 roku życia"
m.in. dr hab. Łukasz Balwicki, dr Paweł Koczkodaj, czy prof. Małgorzata Balwicka-Szczyrba.

Do działań projektowych odniesie się także Dyrektor NIZP-PZH - dr hab. n. o zdr. Grzegorz Juszczyk oraz Dariusz Poznański, Zastępca Dyrektora Departamentu Zdrowia Publicznego Ministerstwa Zdrowia.

Podczas konferencji opowiemy na temat:
- raportu wstępnego: „Konsumpcja wyrobów zawierających nikotynę w populacji dzieci i młodzieży w Polsce - analiza stanu obecnego”, 
- kampanii StopFejkFriends, badania PolNicoYouth, dotyczącego używania nikotyny przez polską młodzież,
- raportu końcowego z rekomendacjami ekspertów w zakresie ochrony dzieci i młodzieży przed używaniem nikotyny przez dzieci i młodzież.

Zaprezentowane zostaną rekomendacje ekspertów w zakresie:
- edukacji zdrowotna dzieci i młodzieży,
- pomocy uzależnionej młodzieży,
- ekonomicznych narzędzi ochrony przed używaniem produktów nikotynowych, 
- propozycji zmian prawnych w zakresie ochrony dzieci i młodzieży przed używaniem produktów nikotynowych.