Dzień Edukacji o Nieswoistych Zapaleniach Jelita (NZJ)
Data wydarzenia
26 listopada 2022 (10:30)
Adres
Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza PAN (Aula), ul. Ks. Trojdena 4, Warszawa
Opis wydarzenia
Towarzystwo „J-elita" zaprasza pacjentów z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego i chorobą Leśniowskiego-Crohna, ich najbliższych oraz wszystkich zainteresowanych na Dzień Edukacji o Nieswoistych Zapaleniach Jelita (NZJ), który odbędzie się w sobotę 26 listopada br. o godz. 10.30 w Auli Instytutu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedyczne PAN przy ul. Ks. Trojdena 4 w Warszawie.
Dni Edukacji o NZJ to otwarte i bezpłatne spotkania, które odbywają się od trzynastu lat w największych polskich miastach. Podczas wydarzenia wykłady na temat leczenia, diety i radzenia sobie z problemami związanymi z chorobą wygłoszą lekarze specjaliści gastroenterolodzy, farmaceuta i dietetyk. Można się także zaopatrzyć w bezpłatne poradniki dla chorych dzieci i dorosłych oraz ich najbliższych. Istnieje też możliwość zadawania pytań ekspertom.
Z wykładami wystąpią:
- prof. dr hab. n. med. Maciej Gonciarz - Przyszłość terapii nieswoistej choroby zapalnej jelit – na co możemy liczyć,
- prof. dr hab. n. med. Piotr Albrecht - Suplementacja żelaza w NZJ – czy aby na pewno jest bezpieczna i jak ją prowadzić?,
- mgr Urszula Grzelak - Vivomixx – probiotyk wielkiej pomocy. Praktyczne wskazówki dla chorych na WZJG,
- dr n. med. i n. o zdr. Magdalena Kaniewska - Leczenie biologiczne NChZJ w świetle nowych programów lekowych NFZ,
- dr n. med. Ariel Liebert - Leki i suplementy diety - prosta droga czy labirynt bez wyjścia?,
- mgr Aleksandra Majsnerowska - Dieta HIT w nieswoistych chorobach zapalnych jelit.
W Polsce jest niemal 100 tys. osób z NZJ. Choroba objawia się m.in.: silnymi bólami brzucha, biegunkami, zmęczeniem, utratą masy ciała, a u dzieci opóźnieniem wzrastania. Jest nieuleczalna - chorzy muszą przyjmować leki przez całe życie. Wiąże się z częstymi hospitalizacjami. Pacjenci często przechodzą operacje usunięcia fragmentu lub całego jelita. Dla wielu z nich choroba oznacza niepełnosprawność i wykluczenie społeczne.
Towarzystwo „J-elita" (j-elita.org.pl) powstało w 2005 r. z inicjatywy chorych i rodziców dzieci cierpiących na NZJ, jest największą w Polsce organizacją wspierającą chorych na nieswoiste zapalenia jelit. Liczy ponad 3 tys. członków i ma oddziały w 14 województwach.
Szczegóły wydarzenia
- Organizator
- Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita „J-elita”
- Kontakt do organizatora
- [email protected]
- Strona wydarzenia
- kliknij tutaj
Nadchodzące wydarzenia
Warsztaty eksperckie w Warszawie - organizacja, zasady współpracy, dokumentowanie i finansowanie świadczeń w Krajowej Sieci Onkologicznej
9 stycznia 2026 (10:00)
Sala Konferencyjna NIO-PIB, Roentgena 5, Warszawa
II Wielkopolskie Forum Leczenia Otyłości i Zaburzeń Lipidowych
10 stycznia 2026 (09:00)
Hotel Moderno, Kolejowa 29, Poznań
Konferencja: Interna dla psychiatrów, psychiatria dla internistów 2026
14 stycznia 2026 (09:00)
Wydarzenie online
Cornea ACADEMY 3. Edycja
16 stycznia 2026 (09:00)
Lubelskie Centrum Konferencyjne, ul. Artura Grottgera 2, Lublin
Organizujesz wydarzenie?
Promuj swoje wydarzenie medyczne i docieraj do tysięcy specjalistów
Dodaj wydarzenie