Dzień Edukacji o Nieswoistych Zapaleniach Jelita (NZJ)

Data wydarzenia: 26 Lis 2022 o 10:30

Miejsce: Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza PAN (Aula)

Adres: Warszawa, ul. Ks. Trojdena 4

Strona wydarzenia: https://j-elita.org.pl/nasze-spotkania/dni-edukacji/dni-edukacji-o-nzj-w-warszawie-26-listopada-2022-r/

Organizator: Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita „J-elita”

Kontakt do organizatora: oddzial.mazowiecki@j-elita.org.pl

Towarzystwo „J-elita" zaprasza pacjentów z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego i chorobą Leśniowskiego-Crohna, ich najbliższych oraz wszystkich zainteresowanych na Dzień Edukacji o Nieswoistych Zapaleniach Jelita (NZJ), który odbędzie się w sobotę 26 listopada br. o godz. 10.30 w Auli Instytutu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedyczne PAN przy ul. Ks. Trojdena 4 w Warszawie.

Dni Edukacji o NZJ to otwarte i bezpłatne spotkania, które odbywają się od trzynastu lat w największych polskich miastach. Podczas wydarzenia wykłady na temat leczenia, diety i radzenia sobie z problemami związanymi z chorobą wygłoszą lekarze specjaliści gastroenterolodzy, farmaceuta i dietetyk. Można się także zaopatrzyć w bezpłatne poradniki dla chorych dzieci i dorosłych oraz ich najbliższych. Istnieje też możliwość zadawania pytań ekspertom.

Z wykładami wystąpią:
- prof. dr hab. n. med. Maciej Gonciarz - Przyszłość terapii nieswoistej choroby zapalnej jelit – na co możemy liczyć,
- prof. dr hab. n. med. Piotr Albrecht - Suplementacja żelaza w NZJ – czy aby na pewno jest bezpieczna i jak ją prowadzić?,
- mgr Urszula Grzelak - Vivomixx – probiotyk wielkiej pomocy. Praktyczne wskazówki dla chorych na WZJG,
- dr n. med. i n. o zdr. Magdalena Kaniewska - Leczenie biologiczne NChZJ w świetle nowych programów lekowych NFZ,
- dr n. med. Ariel Liebert - Leki i suplementy diety - prosta droga czy labirynt bez wyjścia?,
- mgr Aleksandra Majsnerowska - Dieta HIT w nieswoistych chorobach zapalnych jelit.

W Polsce jest niemal 100 tys. osób z NZJ. Choroba objawia się m.in.: silnymi bólami brzucha, biegunkami, zmęczeniem, utratą masy ciała, a u dzieci opóźnieniem wzrastania. Jest nieuleczalna - chorzy muszą przyjmować leki przez całe życie. Wiąże się z częstymi hospitalizacjami. Pacjenci często przechodzą operacje usunięcia fragmentu lub całego jelita. Dla wielu z nich choroba oznacza niepełnosprawność i wykluczenie społeczne.

Towarzystwo „J-elita" (j-elita.org.pl) powstało w 2005 r. z inicjatywy chorych i rodziców dzieci cierpiących na NZJ, jest największą w Polsce organizacją wspierającą chorych na nieswoiste zapalenia jelit. Liczy ponad 3 tys. członków i ma oddziały w 14 województwach.

PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31