KIF apeluje o zgłaszanie problemów ws. podniesienia wynagrodzeń dla fizjoterapeutów

KIF
Medexpress 2021-07-05 15:40

Od wielu miesięcy toczyły się rozmowy na temat podwyżek dla pracowników etatowych w publicznym systemie ochrony zdrowia. Debata w parlamencie podczas nowelizacji pokazała, że nie ma woli głębokich zmian w tym obszarze. Niewielkie podniesienie wskaźników w ustawie nie usatysfakcjonowało praktycznie żadnej grupy zawodowej.

Do KIF napływają sygnały o niekorzystnych zmianach, których powodem jest podniesienie wskaźnika, bez jednoczesnego zapewnienia jego finansowania. Minister zdrowia zapowiedział fundusze, ale nadal brak konkretów. Z pracodawcami nikt nie rozmawia. Dziś fizjoterapeuci są zwalniani z pracy lub zmuszani do zmiany formy świadczenia pracy. To efekt podniesienia wynagrodzeń dla fizjoterapeutów zatrudnionych tylko i wyłącznie na podstawie umowy o pracę oraz braku zmiany wyceny świadczeń fizjoterapeutycznych, a także braku zapewnienia źródła finansowania tych podwyżek. KIF apelowała wielokrotnie w tej sprawie do ministra zdrowia i premiera. Niestety bez skutku. Niektóre środowiska, które były bardzo zadowolone z podwyżek, dziś również zaczynają się obawiać problemów i braku środków finansowych.

KIF wspólnie z Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pracowników Diagnostyki Medycznej i Fizjoterapii oraz Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym „Fizjoterapia” zwraca się w liście do fizjoterapeutów i pracodawców z prośbą o zgłaszanie problemów z wdrożeniem podniesienia wskaźnika. Wszystkie te niepokojące sygnały należy zgłaszać do KIF pod adres: biuro@kif.info.pl.

PDF

Zobacz także