Rzecznik Praw Dziecka:
Konieczne porozumienie ponad podziałami

Rzecznik Praw Dziecka prosi w liście, aby proces wyłaniania kolejnego kandydata na Rzecznika Praw Dziecka dokonywał się wspólnie, przy akceptacji wszystkich środowisk parlamentarnych i jedynie na podstawie merytorycznych przesłanek.
Marek Michalak przypomniał, że dzieci nie mają barw partyjnych, a ochrona ich interesów powinna być całkowicie odseparowana od bieżącej polityki. Zdaniem Rzecznika, po kolejnych nieskutecznych próbach wyboru na stanowisko Rzecznika Praw Dziecka, jest to moment, w którym powinniśmy zastanowić się nad podjęciem kroków, aby wyłonienie kandydata odbyło się przy porozumieniu wszystkich środowisk. Dlatego RPD poprosił Marszałków – jako osoby piastujące stanowiska szczególnej rangi – o objęcie osobistym patronatem tego niezwykle trudnego przedsięwzięcia. Doskonale zdaję sobie sprawę, że w dzisiejszej rzeczywistości będzie to zadanie wymagające wyjątkowego zaangażowania. Jestem jednak przekonany, że dla dobra dzieci, warto zrobić wszystko, by wznieść się ponad podziały – podkreślił Rzecznik.
Rzecznik zadeklarował gotowość do podjęcia współpracy w powyższym działaniu i zapewnił, że do czasu wyboru jego następcy, dzieci w Polsce, tak jak dotychczas, będą miały pełne wsparcie RPD.
podobne
popularne
PN | WT | ŚR | CZ | PT | SO | ND |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | ||||||
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |
30 | 31 |