Krajowi Producenci Leków wspierają Ukrainę

Medexpress

Opublikowano 11 marca 2022, 09:40

Thinkstock/GettyImages
Medexpress

Opublikowano 11 marca 2022, 09:40

Są to produkty lecznicze, na które Ministerstwo Zdrowia Ukrainy zgłaszało zapotrzebowanie, a więc przede wszystkim stosowane w szpitalach, w medycynie ratunkowej, konieczne do prowadzenie operacji, antybiotyki, środki przeciwzapalne, przeciwbólowe, a także leki stosowane w chorobach kardiologicznych, neurologicznych, pulmonologicznych i zakaźnych, w leczeniu cukrzycy.

Zgodnie z ustaleniami z polskim Ministerstwem Zdrowia, leki zostały przekazane do Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, która zobowiązała się dostarczyć je Ukrainie, transportując w odpowiedni dla produktów farmaceutycznych sposób do miejsc, gdzie będą najbardziej potrzebne. Czekamy na informację dotyczące zapotrzebowania na brakujące leki i będziemy starać się organizować kolejne transporty - zapewnia PZPPF.

Na tym pomoc krajowych firm Ukrainie się nie kończy.

Firmy przekazują też darowizny pieniężne na rzecz organizacji niosących pomoc w tej kryzysowej sytuacji. Swoje wysiłki koncentrują również na zapewnieniu bezpieczeństwa swoim pracownikom w Ukrainie, pomagając im i ich bliskim w relokacji do Polski oraz gwarantując potrzebne wsparcie w kraju. Wewnątrz organizacji pracownicy koordynują zarówno zbiórki potrzebnych rzeczy, jak i pomoc wolontariacką.

- Jednocześnie naszym nadrzędnym celem pozostaje zapewnienie nieprzerwanego dostępu do leków dla pacjentów w Polsce - podkreśla PZPPF.

Źródło: PZPPF

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

leki / ukraina / PZPPF
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28