MZ zaktualizowało listę powiatów objętych obostrzeniami

Fot. Jedrzej Nowicki/Agencja Gazeta
- Do 11 z 3 wzrosła liczba powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami - powiedział podczas konferencji prasowej wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Medexpress 2020-09-17 14:58

W czwartek w MZ odbyła się konferencja prasowa, podczas której wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował o aktualnej mapie powiatów z obostrzeniami w kategorii żółtej i czerwonej.

W strefie żółtej znalazło się 8 powiatów: głubczycki, myślenicki, kielecki, kartuski, tatrzański, gostyński, nowatorski, aleksandrowski. W strefie czerwonej znalazły się trzy powiaty: bytowski, kluczborski, milicki.

Wiceminister zdrowia powiedział, że powrót do normalnego trybu życia skutkuje wzrostem zakażeń na COVID-19. - Wróciliśmy do pracy, dzieci poszły do szkół. Nic dziwnego, że przybywa osób zakażonych koronawirusem - powiedział Kraska. Dodał, że nowe ogniska pojawiają się najczęściej w domach opieki społecznej i szpitalach. Zdaniem wiceministra zdrowia powinniśmy przestrzegać zasad bezpieczeństwa dopóki nie pojawi się w Polsce szczepionka na koronawirusa.

PDF

Zobacz także