Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Lekarze krytykują jesienną strategię walki z koronawirusem

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 4 września 2020 13:25

Lekarze krytykują jesienną strategię walki z koronawirusem - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto

Lekarze rodzinni krytykują jesienną strategię walki z koronawirusem. Są zbulwersowani tym, że nie wzięto pod uwagę ich zdania podczas tworzenia dokumentu. Żądają spotkana z MZ w tej sprawie.

- Kolegium Lekarzy Rodzinnych poprosiło ministra zdrowia o spotkanie ws. jesiennej strategii. Strategia musi być dobra od początku do końca. Mam nadzieję, że uda nam się dopracować szczegóły - powiedział Medexpressowi prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych, rzecznik prasowy Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce.

W piątek podczas briefingu prasowego wiceminister zdrowia Waldemar Kraska odniósł się do zastrzeżeń medyków.

- Wiemy, że lekarze rodzinny są przeciwko wprowadzonej strategii. Cieszę się, że inne środowiska nas popierają. Wielu ekspertów pozytywnie oceniło strategię. W okresie jesiennym. musimy część pacjentów przekierować do POZ. Strategia poleająca na tym, że najpierw wdrażamy teeleoradę, następnie obserwację a dopiero potem przekierowujemy chorego do lekarza rodzinnego jest dobra. Do lekarza POZ trafią pacjenci, którzy wymagają badania lekarskiego - powiedział Kraska.

- Lekarze będą zabezpieczeni w środki ochrony osobistej. Jeśli praca w POZ zostanie dobrze zorganizowana, to myślę, że ryzyko zakażenia koronawirusem będzie niewielkie. Można zminimalizować kontakt między pacjentami. Chodzi o to, aby umawiać pacjentów na konkretną godziną, aby nie musieli czekać w kolejce w poczekalni - dodał.

Kraska powiedział, że MZ porozmawia z lekarzami w tej sprawie i weźmie pod uwagę ich sugestie.

Podobne artykuły

Msolecka
FelietonMałgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024
Nuvaxovid
4 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także