Ta ochrona przed słońcem nie jest już bezpieczna

Fot. Getty Images/iStockphoto
Firma Johnson & Johnson podjęła decyzję o wycofaniu kilku produktów przeciwsłonecznych w aerozolu po wykryciu w niektórych próbkach substancji rakotwórczej.
Medexpress 2021-07-15 15:11

Producent poinformował, że konsumenci powinni przestać używać wskazanych produktów po tym, jak testy wykazały niski poziom benzenu w niektórych próbkach kosmetyków ochronnych. Firma przekazała tę wiadomość także do dystrybutorów.

Benzen jest klasyfikowany jako czynnik rakotwórczy. To substancja, która może potencjalnie powodować raka w zależności od poziomu i stopnia narażenia. Johnson & Johnson bada przyczynę tego zanieczyszczenia. „Codzienne narażenie na benzen zawarty w tych produktach na poziomach wykrytych w naszych testach, nie wywoła negatywnych konsekwencji zdrowotnych” – porzekazała firma.


Wycofane ze sprzedaży filtry w aerozolu to Neutrogena Beach Defense, Neutrogena Cool Dry Sport, Neutrogena Invisible Daily defense, Neutrogena Ultra Sheer i Aveeno Protect + Refresh.
Konsumenci, którzy ich używali, powinni skontaktować się ze swoim lekarzem, jeśli mają jakiekolwiek wątpliwości, pytania lub napotkali jakiekolwiek problemy zdrowotne związane z używaniem tych produktów.

Źródło: Reuters

PDF

Zobacz także