Telemonitoring sposobem na wyższy komfort życia i bezpieczeństwo podopiecznych domów opieki – CASE STUDY

Nowoczesna technologia sprawia, że możliwości stałego monitoringu stanu zdrowia oraz diagnostyki pacjentów przekraczają granice szpitali i placówek medycznych. Telemonitoring pozwala na zindywidualizowane leczenie oraz skrócenie czasu reakcji na sytuacje zagrożenia życia. Dzięki wspólnemu projektowi Comarchu i T-Medic Srl beneficjentami takiego rozwiązania stali się mieszkańcy domu opieki „La Serenita”.
Medexpress 2020-10-13 09:00

Nowatorskie podejście do opieki

Zdalna opieka senioralna pozwala na bieżące monitorowanie podstawowych parametrów życiowych pacjenta przez ratowników medycznych oraz konsultowanie stanu zdrowia i samopoczucia osób w wieku podeszłym z lekarzem prowadzącym, fizjoterapeutą, dietetykiem, psychologiem lub lekarzem specjalistą. Badania mogą być wykonywane przez samego pacjenta, ale również przez jego opiekuna lub personel medyczny w domach opieki, bez konieczności wizyt w szpitalu lub przychodni. Na podstawie przesyłanych wyników lekarz może skontaktować się z pacjentem, zarządzić wizytę na miejscu lub wezwać pogotowie ratunkowe.

Sukces włoskiego wdrożenia telemonitoringu

Tego rodzaju rozwiązaniem zainteresowała się firma T-Medic Srl, specjalizująca się w zarządzaniu włoskimi domami opieki. W wyniku nawiązania współpracy z Comarch Healthcare w placówkach zostały wdrożone usługi telemonitoringu z użyciem platformy Comarch e-Care, aplikacji Comarch SMA, wraz ze zintegrowanymi urządzeniami medycznymi. Pierwszym miejscem, w którym przeprowadzono jedno z wielu zaplanowanych wdrożeń, był dom opieki La Serenita w miejscowości Nerola, niedaleko Rzymu.

Jak skorzystali na tym jego mieszkańcy? Pobierz bezpłatną publikację „Case Study: T-MEDIC SRL Telemonitoring Comarch w domu opieki La Serenita”, z której dowiesz się m.in.:

  • w jaki sposób telemedycyna Comarch wzbogaciła opiekę senioralną,
  • jak wygląda zdalny monitoring z wykorzystaniem urządzeń Comarch SMA oraz platformy Comarch e-Care,
  • dlaczego telemonitoring podopiecznych to nowoczesna i skuteczna forma opieki,
  • w jaki sposób personel domu opieki „La Serenita” ocenia współpracę z Comarch Healthcare.
PDF

Zobacz także