Telemonitoring sposobem na wyższy komfort życia i bezpieczeństwo podopiecznych domów opieki – CASE STUDY

Medexpress

Opublikowano 13 pazdziernika 2020, 09:00

Medexpress

Opublikowano 13 pazdziernika 2020, 09:00

Nowatorskie podejście do opieki

Zdalna opieka senioralna pozwala na bieżące monitorowanie podstawowych parametrów życiowych pacjenta przez ratowników medycznych oraz konsultowanie stanu zdrowia i samopoczucia osób w wieku podeszłym z lekarzem prowadzącym, fizjoterapeutą, dietetykiem, psychologiem lub lekarzem specjalistą. Badania mogą być wykonywane przez samego pacjenta, ale również przez jego opiekuna lub personel medyczny w domach opieki, bez konieczności wizyt w szpitalu lub przychodni. Na podstawie przesyłanych wyników lekarz może skontaktować się z pacjentem, zarządzić wizytę na miejscu lub wezwać pogotowie ratunkowe.

Sukces włoskiego wdrożenia telemonitoringu

Tego rodzaju rozwiązaniem zainteresowała się firma T-Medic Srl, specjalizująca się w zarządzaniu włoskimi domami opieki. W wyniku nawiązania współpracy z Comarch Healthcare w placówkach zostały wdrożone usługi telemonitoringu z użyciem platformy Comarch e-Care, aplikacji Comarch SMA, wraz ze zintegrowanymi urządzeniami medycznymi. Pierwszym miejscem, w którym przeprowadzono jedno z wielu zaplanowanych wdrożeń, był dom opieki La Serenita w miejscowości Nerola, niedaleko Rzymu.

Jak skorzystali na tym jego mieszkańcy? Pobierz bezpłatną publikację „Case Study: T-MEDIC SRL Telemonitoring Comarch w domu opieki La Serenita”, z której dowiesz się m.in.:

  • w jaki sposób telemedycyna Comarch wzbogaciła opiekę senioralną,
  • jak wygląda zdalny monitoring z wykorzystaniem urządzeń Comarch SMA oraz platformy Comarch e-Care,
  • dlaczego telemonitoring podopiecznych to nowoczesna i skuteczna forma opieki,
  • w jaki sposób personel domu opieki „La Serenita” ocenia współpracę z Comarch Healthcare.
Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

Comarch
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31