Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Premiera raportu: Badania dotyczące zdrowia uchodźców z Ukrainy w latach 2022-2023 oraz innowacje w zakresie danych

MedExpress Team

medexpress.pl

Opublikowano 25 czerwca 2024 10:26

Premiera raportu: Badania dotyczące zdrowia uchodźców z Ukrainy w latach 2022-2023 oraz innowacje w zakresie danych - Obrazek nagłówka
Po dwóch latach eskalacji konfliktu działania wojenne na Ukrainie nadal trwają, przez co uchodźcy nie mogą wrócić do swoich domów. Chociaż część osób wróciła na Ukrainę lub wyjechała z Polski do innych krajów, znaczna liczba nadal przebywa w Polsce. Niektórzy z nich mieszkają w prywatnych mieszkaniach, a inni nadal mieszkają w tymczasowych kwaterach. Aby odpowiednio spełnić wymóg zapewnienia dostępu do opieki zdrowotnej, niezwykle ważne jest zrozumienie stanu zdrowia uchodźców, ich potrzeb i doświadczeń związanych z dostępem do usług zdrowotnych.

Efektem współpracy Głównego Urzędu Statystycznego oraz Światowej Organizacji Zdrowia jest opublikowany w 2023 r. pierwszy raport nt. sytuacji zdrowotnej uchodźców i migrantów z Ukrainy.

Po prezentacji raportu na 54. sesji Komisji Statystycznej Organizacji Narodów Zjednoczonych, organ wezwał WHO i partnerów do dalszego rozwijania prac nad badaniem stanu zdrowia uchodźców z Ukrainy. W ramach kontynuacji badania zebrano informacje dotyczące zdrowia, a także spostrzeżenia behawioralne od uchodźców w Polsce oraz opracowano raport zawierający analizę porównawczą między badaniami z 2022 r. i 2023 r. na temat warunków zdrowotnych i potrzeb uchodźców.

GUS zaprasza do udziału w konferencji, podczas której zostanie zaprezentowany raport pt.: Badania dotyczące zdrowia uchodźców z Ukrainy w latach 2022-2023 oraz innowacje w zakresie danych. Omówiona zostanie metodologia integracji wyników badania ankietowego, danych administracyjnych i dużych zbiorów danych, w celu uzyskania wiarygodnych szacunków dotyczących zdrowia uchodźców i migrantów.

Wydarzenie będzie doskonałą okazją do uzyskania wypowiedzi naszych ekspertów na temat zaprezentowanego raportu.

Dziennikarzy zainteresowanych udziałem stacjonarnym, prosimy o wysłanie potwierdzenia na adres: [email protected] do 25 czerwca 2024 r. do godz.: 13:00.

Uczestników wydarzenia w formie stacjonarnej, prosimy o przygotowanie dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

W przypadku wjazdu na parking GUS, prosimy o zgłoszenie numeru rejestracyjnego pojazdu/opcjonalnie koloru i marki pojazdu.

Transmisja wydarzenia pod adresem: www.youtube.com/live/yqGmoVQWwXY?si=Oax8KQfN21aDqNcT

Źródło: GUS

Tematy

Ukraina / GUS

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także