Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie
banner

VII Kongres Gospodarki Senioralnej - Save the date

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 31 maja 2023 08:03

VII Kongres Gospodarki Senioralnej - Save the date - Obrazek nagłówka
„Dialog pokoleń – społeczeństwo, zdrowie, praca, konsumenci” - pod takim hasłem odbędzie się VII edycja Kongresu Gospodarki Senioralnej.

Dziś w Polsce osoby w wieku 50+, których jest już 14,3 mln, stanowią 46% dorosłej populacji (18+) i 38% całej populacji. Liczba osób starszych zaś, czyli tych po 60. r.ż. jest większa od liczby dzieci i młodzieży o ponad 2,5 mln.

Dlaczego wobec takiej struktury wiekowej w naszym społeczeństwie, osoby 50+ są wykluczane z rynku pracy a tzw. grupa komercyjna, do której adresuje się reklamy produktów i usług, kończy się na 50. r.ż.?

Twórcy tegorocznego Kongresu Gospodarki Senioralnej postanowili zmierzyć się z ageizmem (dyskryminacja z uwagi na wiek) na rynku pracy oraz na odpowiedzialności organizacji za włączenie starszych konsumentów.

Gościem specjalnym kongresu będzie Bradley Schurman ze Stanów Zjednoczonych, który opowie o tym, jak społeczeństwa na świecie radzą sobie z przejściem demograficznej zmiany.

„Kiedy już dziś 25% naszego społeczeństwa ma 60 lat i więcej, a za 27 lat populacja osób starszych sięgnie 40% mieszkańców naszego kraju, już dziś powinniśmy na tę zmianę zareagować w zdecydowany sposób. Ponadto wskutek zderzenia dwóch megatrendów – historycznej zmiany demograficznej oraz rewolucji technologicznej powstają nowe rozwiązania, nowe produkty i usługi. Rynek konsumencki wymaga przekalibrowania na potrzeby coraz starszego klienta a rynek pracy powinien być bardziej przyjazny starszym pracownikom.Nie bez znaczenia pozostają kwestie odpowiedzialności społecznej w obszarze dyskryminacji z uwagi na wiek. O tym będziemy również dużo mówić podczas kongresu.”– mówi Marzena Rudnicka, prezes Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej.

Wydarzenie podzielono na pięć bloków tematycznych:

Kongres Gospodarki Senioralnej jest wydarzeniem dedykowanym środowiskom senioralnym, przedstawicielom biznesu, samorządów, badaczom, ekspertom oraz osobom indywidualnym, dla których ważna jest jakość życia, niezależnie od wieku i chcą wpływać na otaczającą je rzeczywistość.

Udział w kongresie jest nieodpłatny dla każdego i aby wziąć w nim udział, niezależnie czy stacjonarnie w Warszawie, czy on-line wystarczy się zarejestrować pod linkiem: www.KongresGospodarkiSenioralnej.pl

Medexpress jest patronem medialnym wydarzenia.

Tematy

senior

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także