Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Wykorzystaj czas na życie - druga odsłona

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 14 czerwca 2019 07:54

Wykorzystaj czas na życie - druga odsłona - Obrazek nagłówka
Fundacja Żyjmy Zdrowo
Fundacja Żyjmy Zdrowo po zainaugurowaniu w kwietniu drugiej części kampanii edukacyjnej „Wykorzystaj czas na życie” ruszyła z cyklem regionalnych debat i warsztatów dla kobiet z rozsianym rakiem piersi.

Pierwsze spotkanie, pt. "Komfort, rozwój, działanie ─ moja moc na wyciągnięcie ręki” odbyło się w Gdańsku 11 czerwca. Wzięły w nim udział przedstawicielki młodej grupy pacjentek z fundacji OmeaLife, Magdalena Kardynał i Ewelina Puszkin oraz doktor Magdalena Wieczorek-Rutkowska z Wojewódzkiego Centrum Onkologii Copernicus i Milena Lachowicz, psycholog współpracująca na co dzień z pacjentkami z rakiem piersi. Nie zabrakło również prezes fundacji Żyjmy Zdrowo, Iwony Schymalli, która podsumowała efekty pierwszej części kampanii i podkreśliła, że najważniejszym impulsem do kontynuowania tych działań są pacjentki i ich wyraźnie określone potrzeby związane z budowaniem poczucia własnej wartości, ale i bezpieczeństwa w procesie leczenia, które jest związane z wiedzą na temat samej choroby i przebiegu terapii. Do grona ekspertów, dyskutujących na temat aktualnej sytuacji pacjentek z Her 2 ujemnym, został zaproszony także doktor Paweł Kabata, specjalista chirurg, wspierający kobiety działaniami edukacyjnymi na swoim instagramowym koncie @chirurgpawel. Dyskusję poprowadził ekspert systemu ochrony zdrowia, Jakub Gierczyński i to właśnie on przypomniał zgromadzonej publiczności wnioski i rekomendacje z raportu przygotowanego w 2017 roku na zlecenie fundacji Żyjmy Zdrowo, pt. „Zalecenia dla polityki państwa w zakresie zaawansowanego raka piersi”. Jako pokłosie tego dokumentu wyznaczono 10 celów, których realizacja w okresie najbliższych 10 lat ma pozwolić na istotną poprawę w zakresie zaawansowanego raka piersi. Wśród nich znajdują się: poprawienie dostępności do wiarygodnych danych epidemiologicznych, poprawienie jakości życia pacjentek z zaawansowanym rakiem piersi w trakcie leczenia, podniesienie kompetencji z zakresu komunikacji interpersonalnej wśród lekarzy i pacjentek czy wspieranie prawa do zatrudnienia kobiet, u których zdiagnozowano tę chorobę. Zwłaszcza ten ostatni wątek wzbudził żywą dyskusję pomiędzy Anna Kupiecką z fundacji OnkoCafe-Razem Lepiej i doktorem Kabatą.

Po zakończonej debacie odbyło się szkolenie dla pacjentek i ich rodzin, które dotyczyło metod budowania motywacji do walki z chorobą. Następny przystanek na mapie kampanii „Wykorzystaj czas na życie” to Wrocław i Dolnośląskie Centrum Filmowe. Już 18 czerwca odbędzie się tam debata pt. „Komfort, rozwój, działanie- moja relacja z lekarzem, czyli super team w szpitalu”. W dyskusji wezmą udział, m.in. prof. Adam Maciejczyk, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu czy doktor Elżbieta Garwacka-Czachor, pełnomocnik ds. praw pacjenta. Tematem rozmowy będzie recepta na efektywną w czasie terapii relację z zespołem lekarzy, którzy w ramach Breast Cancer Unitu czuwają nad zdrowiem pacjentek z Her 2 ujemnym.

Więcej informacji na: www.wykorzystajczasnazycie.pl

Podobne artykuły

Monosnap iTV Sejm - transmisje - Sejm Rzeczypospol (21)
27 czerwca 2024
157353990
26 czerwca 2024
57577603
26 czerwca 2024
iStock-178283446
25 czerwca 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także