Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Wzmocnić polsko-amerykańską onko-współpracę

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 7 czerwca 2019 17:57

Wzmocnić polsko-amerykańską onko-współpracę - Obrazek nagłówka
Podczas dorocznego kongresu ASCO 2019, Fundacja Alliance for Innovation (AFI) zorganizowała panel z udziałem ekspertów z USA i Polski poświęcony rozwijaniu współpracy pomiędzy tymi krajami w domenie onkologii.

W dyskusji udział wzięło ponad 40 polskich i amerykańskich ekspertów z obszaru onkologii i hematologii. Specjaliści rozmawiali m.in. o tym, jak zdynamizować współpracę Polski i USA w dziedzinie onkologii oraz o nowych strategiach finansowania badań z lokalnych funduszy transatlantyckich. Dyskusję prowadzili prof. Michael Czekajlo z Virginia Commonwealth University i prof. Jan Walewski, dyrektor Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

O wzmocnieniu polsko-amerykańskiej współpracy w badaniach klinicznych mówił prof. Piotr Rutkowski z Centrum Onkologii – przedstawiając amerykańskim partnerom nowe obszary współpracy związane z poprawą warunków przeprowadzania badań klinicznych w Polsce oraz znaczącą rolą jaką odgrywać ma w tym zakresie nowo powołana Agencja Badań Medycznych.

Prof. Dominik Dytfeld z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz prof. Renata Duchnowska z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie w swoich wystąpieniach zachęcali do tworzenia nowych ram dla współpracy polsko-amerykańskiej poprzez nawiązywanie partnerstwa z konsorcjami uniwersytetów i instytutów w USA.

O rozwoju wspólnych polsko-amerykańskich badań w onkohematologii mówił prof. Jan Walewski z Zakładu Nowotworów Limfatycznych Centrum Onkologii-Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Owocem dyskusji jest zaplanowane na jesień spotkanie polskich i amerykańskich hematologów w Warszawie, wizyta ekspertów amerykańskich w związku z zacieśnianiem współpracy w obszarach value based medicine i patient empowermment.

Źródło: AFI

Podobne artykuły

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także