Wynik testu na COVID-19 dostępny w aplikacji mojeIKP

Medexpress

Opublikowano 27 grudnia 2021, 11:16

centrum e-zdrowia
Medexpress

Opublikowano 27 grudnia 2021, 11:16

Wynik testu na COVID-19 w Smartfonie

Aplikacja mojeIKP działa od maja 2021 r. Przez ten czas pobrało ją ponad 2 miliony Polaków. Pacjenci mogą liczyć na wiele funkcjonalności. Aplikacja umożliwia m.in.: rejestrację online na szczepienie przeciw COVID-19, wykupienie leków na receptę w aptece poprzez pokazanie kodu QR, bez konieczności podawania numeru PESEL, czy też pokazanie na ekranie smartfonu Unijnego Certyfikat Covid (UCC).

- Aplikację uruchomiliśmy w trudnym czasie pandemicznym, podczas którego musieliśmy wykonywać wiele innych działań związanych z walką z koronawirusem. W krótkim czasie udało nam się osiągnąć wysoką liczbę, ponad 2 milionów użytkowników. Widać, że ludzie oczekują takich rozwiązań i wygody, a produkt, który zaoferowaliśmy, spełnia ich wymagania – powiedział Jarosław Kieszek, dyrektor Centrum e-Zdrowia.

Kolejną funkcjonalnością, która zostać zaprezentowana jest możliwość sprawdzenia wyniku testu na koronawirusa z poziomu aplikacji mojeIKP.

- Chodzi o wygodę. Wcześniej ta informacja była dostępna w Internetowym Koncie Pacjenta w wersji przeglądarkowej, teraz dodajemy to do aplikacji mobilnej, dzięki czemu wygodniej i szybciej można taką informację uzyskać. – mówi Jarosław Kieszek, dyrektor Centrum e-Zdrowia.

Dieta dostosowana do pacjenta

W listopadzie otworzony został nowy dział w aplikacji, czyli profilaktyka. Dzięki niemu użytkownicy mogą otrzymać spersonalizowaną dietę, dopasowaną do ich potrzeb. Każdy użytkownik dostaje jadłospis na 28 dni i 5 przepisów dziennie. Dodatkowo istnieje możliwość wygenerowania listy zakupów potrzebnych do przyrządzenia posiłków z poziomu aplikacji.

- Profilaktyka jest niezwykle ważna dla naszego zdrowia. We współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia udostępniliśmy spersonalizowane diety, z których korzysta już kilkanaście tysięcy osób. Użytkownik aplikacji wypełnia ankietę (m.in. wiek, płeć, waga, wzrost), na podstawie której tworzy jadłospis dostosowany do indywidualnych potrzeb. System uwzględnia nawet takie parametry, jak choroby np. jest dostępna specjalna dieta dla cukrzyka – mówi Jarosław Kieszek

Jak informuje Centrum e-Zdrowia, diety są przygotowywane przez specjalistów na podstawie tzw. diety DASH dla osób z nadciśnieniem. Zawierają dużo warzyw i owoców.

Odpowiedź na światowe trendy

Aplikacja mojeIKP to nasza odpowiedź na światowe trendy. Postępująca cyfryzacja życia widoczna jest na każdym kroku – za pomocą smartfonów i tabletów możemy korzystać z usług bankowych, robić zakupy czy oglądać ulubione seriale. Od niedawna w telefonie mamy także szybki i wygodny dostęp do wybranych funkcjonalności Internetowego Konta Pacjenta (IKP). Cały czas pracujemy nad rozwojem aplikacji, tak by docelowo wyposażyć Polaków w jak najbardziej funkcjonalne narzędzie, które ułatwia znacząco dostęp do naszych informacji medycznych – podsumowuje Jarosław Kieszek.

Aplikację mojeIKP można pobrać bezpłatnie z Google Play lub App Store i zainstalować na swoim smartfonie.

Źródło: Centrum e-Zdrowia

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

mojeIKP / Centrum e-zdrowia / jarosław kieszek / COVID-19 / testy na koronawirusa
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31