Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

10 zasad bezpiecznego opalania nie tylko latem

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 26 lipca 2022 13:19

10 zasad bezpiecznego opalania nie tylko latem - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Teoretycznie każdy je zna, a w praktyce większość o nich zapomina lub bagatelizuje ich znaczenie. Oto 10 wskazówek na temat tego, jak romansować ze słońcem na tyle bezpiecznie, by miłość do jego promieni nie pociągała za sobą niemiłych, bolesnych, a nawet groźnych, konsekwencji.

Co prawda nie ma czegoś takiego, jak „bezpieczne opalanie”, ale codzienna porcja naturalnego promieniowania UV jest dla zdrowia niezbędna. Ludzki organizm do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje witaminy D3, ale sam nie potrafi jej wytworzyć – do tego potrzebuje słońca. Niestety nadmierna ekspozycja, co udowadniają liczne badania naukowe, prowadzi do groźnych dla zdrowia i życia konsekwencji. Dlatego tak ważne jest, aby rozsądnie i bezpiecznie korzystać z jasnych stron słonecznych promieni. Oto 10 rad, do których warto się stosować nie tylko latem.
1. Między godziną 10:00 a 15:00 należy do minimum ograniczać czas spędzany na słońcu. Dotyczy to zwłaszcza dzieci i osób starszych. Te powinny zostać w domu lub schronić się w cieniu.
2. Letnia garderoba powinna być przewiewna, wykonana z naturalnych materiałów np. bawełny lub lnu i mieć jasne kolory (ciemne barwniki przyciągają promieniowanie).
3. Ważnym aspektem ochrony UV są okulary przeciwsłoneczne z odpowiednimi filtrami (najlepiej oznaczane jako UV 400), które chronią spojówki przed uszkodzeniem.
4. W celu ochrony głowy konieczny jest kapelusz, czapka lub chustka — koniecznie z oddychającego materiału, by nie dopuścić do przegrzania.
5. Uwaga na płatki uszu, czubek nosa i usta – niezabezpieczone szybko mogą ulec poparzeniu podczas opalania.
6. W gorące dni nie można dopuścić do odwodnienia organizmu. Najlepiej nawadnia niegazowana woda, którą można wzbogacić o elektrolity lub soki owocowe.
7. Konieczne jest stosowanie preparatów o szerokim spektrum ochrony przeciwsłonecznej. Należy je nakładać ok. 20 min przed wyjściem na słońce. Uwaga na rodzaj filtra, wysokość faktora i datę ważności produktu.
8. Kosmetyki ochronne należy aplikować co 1,5-2 godziny lub po każdym pobycie w wodzie, ponieważ filtry w czasie przebywania na słońcu tracą swoją aktywność i skuteczność.

Możesz wybrać:

Szukając produktów „na słońce”, które są jednocześnie bezpieczne, skuteczne i przyjemne w aplikacji, warto sięgnąć po preparaty z szerokiej oferty linii Nivelazione Skin Therapy SUN. Można znaleźć w niej m.in.: Nivelazione Skin Therapy SUN Barierowy krem ochronny do twarzy SPF 50+
FORMUŁA ANTI-AGE + WITAMINY E i PP + FAKTOR OCHRONNY SPF 50+Preparat zawiera fotostabilne filtry UVA i UVB, dzięki czemu zapewnia wysoką ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym (SPF 50+), tym samym zmniejszając ryzyko powstawania przebarwień. Innowacyjna formuła anti-age zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry wywołanemu nadmierną ekspozycją na słońce, a bogata receptura z zawartością witaminy E i PP rege-neruje skórę oraz łagodzi i koi podrażnienia. Krem poprawia poziom nawilżenia i natłuszczenia, nadaje miękkość i gładkość. Produkt posiada lekką konsystencję, dzięki czemu łatwo się rozprowadza i szybko się wchłania.


9. Dziecięca skóra różni się od skóry dorosłego – jest dużo cieńsza i bardziej wrażliwa zarówno na promieniowanie UV, jak i składniki aktywne z preparatach do pielęgnacji. Dlatego niemowlęta i dzieci powinny mieć w kosmetyczce opiekuna preparat przeznaczony właśnie do ich skóry.
10. Nie można wierzyć w to, że opalona skóra nie wymaga ochrony, bo chroni ją opalenizna. Kremu z filtrem należy używać bez względu na to, czy jest się opalonym czy nie.


Źródło: mat. prasowe

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także

Choroby weneryczne
Artykuł sponsorowany

Choroby weneryczne – czym są i jak je rozpoznać?

16 kwietnia 2024
iStock-467392271x

Regeneracyjna moc bursztynu

4 kwietnia 2024
iStock-1361760808
11 stycznia 2024
zblizenie-mlodej-azjatyckiej-kobiety-za-pomoca-reki-wypchnij-jej-ulubionego-smazonego-kurczaka
4 stycznia 2024
iStock-1424019033

Udar cieplny i słoneczny

20 czerwca 2023