6 najlepszych cytatów mijającego tygodnia

Medexpress

Opublikowano 26 marca 2017, 14:28

Fot. Thinkstock/Getty Images
Medexpress

Opublikowano 26 marca 2017, 14:28

Wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz wstydzi się za lekarzy…

- Jako lekarz wstyd mi za kolegów, którzy nie przepisują opioidów z kompletnie nieracjonalnych powodów, ze strachu przed normalnym bezpiecznym zarejestrowanym lekiem. Jedynym motywem jest tu niewiedza. Może trzeba zawstydzać lekarzy – radzi Tombarkiewicz.

(źródło Pharma Daily)

Szef NFZ uważa, że kardiolodzy straszą pacjentów

- Jednostki, które zajmują się wybiórczo niektórymi procedurami, które były wysoce opłacalne nie znajdą się w sieci szpitali, bo sieć nie jest od tego, żeby generować zysk, tylko żeby zapewnić dostęp do świadczeń – mówi Andrzej Jacyna. I dodaje, że kardiolodzy straszą chorych: To mity, to straszenie pacjentów zupełnie nieuzasadnione – wyjaśnia.

(źródło Medexpress)

Wiceminister Łanda o gonieniu króliczka

– Dopóki będzie różnica między ceną urzędową w Polsce a ceną w kraju, do którego ten lek trafia, dopóty ten proceder będzie kwitł. Chcemy złapać, czy gonić króliczka? Na razie wygrywają ci, którzy chcą gonić króliczka – mówi Krzysztof Łanda o problemie wywozu leków za granicę.

(źródło Rynek Zdrowia)

Minister zdrowia namawia obywateli, by pomogli mu w walce o pieniądze na ochronę zdrowia

Konstanty Radziwiłł zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia do ponad 6 proc. PKB, przywitałby z radością. – O tym nie można dyskutować tylko w zaciszach gabinetów. Z zewnątrz takie działania mogą być postrzegane jako „więcej pieniędzy dla nas”. Rzeczą fundamentalną byłoby uzyskanie wsparcia wszystkich obywateli na rzecz zwiększenia finansowania służby zdrowia – powiedział.

(źródło: Gazeta Lekarska)

Radziwiłł wyda pieniądze na nowoczesne terapie

„Gdybym bym bogaty…” Gdyby w budżecie było więcej pieniędzy na zdrowie, na co wydałby je minister zdrowia?

- Przede wszystkim na lepsze finansowanie podstawowych świadczeń, które dziś w większości są niedoszacowane. Także na zakup nowoczesnych terapii – obiecuje Radziwiłł.

(Źródło: Businessinsider)

I na koniec minister zdrowia, który dzieli szpitale na prawdziwe i nieprawdzie

- Ustawa nie zagraża szpitalom, tylko zapewnia bezpieczeństwo szpitalom, tym prawdziwym. Nie jest istotne, czy są publiczne, czy prywatne. Chodzi o szpitale prawdziwe – mówił w Sejmie Konstanty Radziwiłł, broniąc ustawy o sieci szpitali.

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

Konstanty Radziwiłł / Krzysztof Łanda / Andrzej Jacyna / Marek Tombarkiewicz
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31