6,8 PKB na zdrowie to głos pacjentów

Fot. Thinkstock / Getty Images

We wtorek Porozumienie Zawodów Medycznych złożyło w Sejmie projekt ustawy zwiększającej nakłady na ochronę zdrowia do poziomu 6,8 proc. w ciągu trzech lat.

Jak informuje OZZL, pod obywatelskim projektem ustawy udało się zebrać ponad 157 tysięcy podpisów.

- Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbieranie podpisów, w tym zwłaszcza naszym koleżankom i kolegom z Porozumienia Zielonogórskiego oraz wszystkim środowiskom skupionym w PZM. Ten projekt to przede wszystkim głos pacjentów. To przede wszystkim podpisy pacjentów szpitali i podstawowej opieki zdrowotnej zdecydowały o tak szybkim osiągnięciu wymaganej liczby - czytamy w komunikacie OZZL.

Lekarze Porozumienia Zielonogórskiego w swoich przychodniach zbierali podpisy pod projektem.

- Inicjatywa spotkała się z dużym zrozumieniem pacjentów, którzy chętnie i dobrowolnie popierają projekt - mówi Jacek Krajewski, prezes Porozumienia Zielonogórskiego. - To też efekt tego, że protestującym rezydentom udało się dotrzeć z merytorycznym przekazem do mediów. Sprawa została nagłośniona, większość pacjentów ma świadomość, jak bardzo system ochrony zdrowia jest w Polsce niedofinansowany i jak to się przekłada na jakość świadczeń i bezpieczeństwo zdrowotne nas wszystkich.

Źródło: OZZL/Medexpress.pl

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

OZZL / rezydenci / PKB / PZM
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31