Agata Kornhauser-Duda do pacjentek z zaawansowanym rakiem piersi: Jesteście dla nas wzorem

Medexpress

Opublikowano 10 lipca 2019, 14:42

Medexpress

Opublikowano 10 lipca 2019, 14:42

Fundacja Żyjmy Zdrowo po zainaugurowaniu w kwietniu drugiej części kampanii edukacyjnej „Wykorzystaj czas na życie” ruszyła z cyklem regionalnych debat i warsztatów dla kobiet z rozsianym rakiem piersi.

W środę 10 czerwca w Białymstoku z udziałem pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy odbyło się kolejne spotkanie pt. „Komfort, rozwój, działanie ─ moje relacje w rodzinie”.

Małżonka Prezydenta zabierając głos, przywołała słowa księdza Józefa Tischnera „Dopóki ja patrzę na siebie wyłącznie swoimi oczami - znam część prawdy. Dopóki ty patrzysz na siebie swoimi oczami, także znasz tylko część prawdy. Ale także odwrotnie: gdy ja patrzę na ciebie i biorę pod uwagę tylko to, co sam widzę, i gdy ty patrzysz na mnie i uwzględniasz tylko to, co widzisz - obydwaj ulegamy częściowemu złudzeniu. Pełna prawda jest owocem wspólnych doświadczeń - twoich o mnie, a moich o tobie.” Agata Kornhauser-Duda przypomniała też ważny i wzruszający film „Chce mi się żyć” przedstawiający sylwetki 4 Polek z zaawansowanym rakiem piersi.

W debacie wzięły udział przedstawicielki pacjentek: prezes Klubu Amazonek w Białymstoku Ewa Grzelak oraz Eulalia Rutkowska z Klubu Amazonek w Białymstoku, a także lek. med. Bogumiła Czartoryska-Arłukowicz, specjalista onkologii klinicznej (Białostockie Centrum Onkologii), lek. med. Dorota Kazberuk, radioterapeuta, przewodnicząca Stowarzyszenia do Walki z Rakiem oraz dr n. med. Joanna Filipowska, kierownik Zakładu Rehabilitacji Białostockiego Centrum Onkologii. Nie zabrakło prezes fundacji Żyjmy Zdrowo, Iwony Schymalli. Do grona ekspertów, dyskutujących na temat aktualnej sytuacji pacjentek z rakiem Her 2 ujemnym, został zaproszony także dr n. med. Leszek Kozłowski, konsultant wojewódzki w dziedzinie chirurgii onkologicznej. Dyskusję poprowadził ekspert systemu ochrony zdrowia, Jakub Gierczyński.

Więcej informacji na: www.wykorzystajczasnazycie.pl

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

rak piersi / amazonki / Wykorzystaj czas na życie / Fundacja Żyjmy Zdrowo / zaawansowany rak piersi / Agata Kornhauser-Duda
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31