Amazonki na górskim szlaku zachęcały do profilaktyki raka piersi

Medexpress

Opublikowano 29 pazdziernika 2019, 14:53

Medexpress

Opublikowano 29 pazdziernika 2019, 14:53

Październik, to na całym świecie miesiąc poświęcony profilaktyce raka piersi. Organizacje kobiet po leczeniu raka piersi zrzeszone w Federacji Stowarzyszeń „Amazonki” choć uważają, że październik powinien trwać cały rok, to jednak w tym miesiącu organizują szczególnie wiele eventów i kampanii pomagających uświadomić kobietom, jak istotne jest wykonywanie regularnych badań kontrolnych i rozpoczęcie procesu leczenia na wczesnym etapie choroby.

Poznańskie Towarzystwo „Amazonki” jak co roku pod patronatem Federacji organizuje cykl ogólnopolskich trekkingów „Razem przez góry”, który służy aktywności fizycznej kobiet po leczeniu raka piersi, ale szczególnie dedykowany jest kobietom z zaawansowanym rakiem piersi. To wsparcie jest bardzo ważne, ponieważ daje nadzieję, że dobrze prowadzone leczenie nawet w nawrocie choroby pozwoli cieszyć się dobrą jakością życia i wrócić do aktywności.

Październikowy tegoroczny trekking w Zakopanem Amazonki postanowiły, jak przystało na miesiąc profilaktyki raka piersi, wykorzystać na akcję edukacyjną i zabrać w góry nowe ulotki, aby na szlakach górskich propagować zdrowy tryb życia oraz zachęcać kobiety w wieku 50-69 lat do badań mammografii przesiewowej i USG piersi.

Od ponad 20 lat promujemy aktywną rehabilitację poprzez uprawianie sportów, marsze, spacery, biegi. Nasze działania spotykają się z sympatią turystów oraz mieszkańców Zakopanego, których napotykamy na szlakach górskich. Pełne entuzjazmu i poświęcenia w szerzeniu profilaktyki raka piersi, rozdajemy ulotki i zachęcamy do badań profilaktycznych.

- Głośno mówimy - wczesne wykrycie tego nowotworu ratuje życie. Jak co roku idziemy również dla wsparcia naszych koleżanek z zaawansowanym rakiem piersi, które są w trakcie terapii z myślą, żeby w przyszłym roku dołączyły do grupy trekkingowej - mówi Krystyna Wechmann, prezes Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”.

Źródło: Inf. pras.

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

Federacja Stowarzyszeń Amazonki / profilaktyka raka piersi / Amazonki na szlaku
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31