Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

UNICEF i Fundacja Philips wraz z partnerami rozpoczynają projekt Maternal and Newborn Health Innovations

MedExpress Team

MedExpress Team

UNICEF i Fundacja Philips wraz z partnerami rozpoczynają projekt Maternal and Newborn Health Innovations - Obrazek nagłówka
UNICEF i Fundacja Philips, we współpracy z Concern Worldwide, Maker i Gearbox rozpoczęły realizację projektu Maternal and Newborn Health Innovations, który ma pomóc w ratowaniu życia i poprawie zdrowia kobiet ciężarnych i dzieci w Kenii.

 

Philips_UNICEF

UNICEF i Fundacja Philips, we współpracy z Concern Worldwide, Maker i Gearbox rozpoczęły realizację projektu Maternal and Newborn Health Innovations, który ma pomóc w ratowaniu życia i poprawie zdrowia kobiet ciężarnych i dzieci w Kenii.

UNICEF i Fundacja Philips będą – pod kierunkiem rządu kenijskiego oraz komitetu sterującego projektem w Ministerstwie Zdrowia – przyczyniać się do rozwoju innowacyjnych technologii i rozwiązań zdrowotnych ukierunkowanych na ochronę zdrowia matek, noworodków i starszych dzieci. Współpraca pomoże w stworzeniu nowatorskich terapii dla szczególnie narażonych matek i dzieci oraz przyczyni się do zmniejszenia umieralności kobiet ciężarnych i noworodków. Ta inwestycja odzwierciedla zobowiązanie rządu Kenii do inwestowania w innowacyjne, rodzime rozwiązania w dziedzinie ochrony zdrowia matek i noworodków.
W krajach rozwijających się, takich jak Kenia, wskaźniki umieralności matek, noworodków i starszych dzieci są wciąż zbyt wysokie. W 2014 r. Kenia doprowadziła do obniżenia wskaźnika umieralności dzieci do lat 5 do poziomu 52 na 1000, w porównaniu z poziomem 90 na 1000, który odnotowano w 2003 r., jednak nadal nie spełnia wymogów milenijnego celu rozwoju nr 4, który do 2015 r. przewidywał spadek tego wskaźnika do poziomu 33 na 1000. Umieralność noworodków jest również zbyt wysoka i utrzymuje się na poziomie 22 na 1000 żywych urodzeń. Jedną z istotnych przyczyn tego stanu rzeczy jest brak sprzętu medycznego i technologii medycznych pozwalających na stosowanie choćby najbardziej podstawowych terapii dla kobiet ciężarnych i noworodków, szczególnie w obszarach oddalonych, w których służba zdrowia nie dysponuje podstawowymi zasobami medycznymi.
Do 2018 roku UNICEF i Fundacja Philips wraz z organizacjami partnerskimi i lokalnymi ośrodkami innowacji, pod kierunkiem rządu kenijskiego, mają zamiar stworzyć i rozwinąć innowacyjne, oszczędne i projektowane na miejscu urządzenia medyczne. Przyczynią się one do lepszego i bardziej wyrównanego dostępu do opieki ratującej życie kobietom i dzieciom w całej Kenii.
Jak mówi Sharad Sapra, Dyrektor Globalnego Centrum Innowacji UNICEF: „Co roku na całym świecie dla 1 miliona noworodków dzień narodzin jest jednocześnie dniem ich śmierci. Jednak dzięki wzmocnieniu systemów opieki zdrowotnej i innowacyjnym rozwiązaniom, które służą zarówno matkom, jak i dzieciom, szanse na przeżycie wydatnie wzrastają”.
Projekt Maternal and Newborn Health Innovations jest finansowany przez Fundację Philips i wykorzystuje lokalną wiedzę fachową Philips Research Africa w Nairobi do szkolenia przedsiębiorców społecznych i do pośredniczenia w transferze technologii opieki zdrowotnej w Kenii.
„W Fundacji Philips wierzymy, że programy oferujące innowacje, partnerstwo i wzmacniające pozycję obywateli mogą doprowadzić do długotrwałych i ważnych zmian w społecznościach lokalnych”, mówi Katy Kartley, szefowa Fundacji Philips. „I to właśnie robimy, realizując projekt Maternal and Newborn Health Innovations, ponieważ Royal Philips może zaoferować wiedzę fachową i wsparcie Philips Research Africa wraz z UNICEF i naszymi partnerami, co pozwoli przedsiębiorcom społecznym na poprawę efektywności opieki zdrowotnej w ich społecznościach lokalnych”.
„Spółka Royal Philips i fundacja Philips mają tę samą misję i wizję: chcemy, aby życie ludzi stawało się lepsze i dążymy do tego, aby świat był zdrowszy i bardziej zrównoważony dzięki innowacjom”, podsumowuje Hartley. „Projekt Maternal and Newborn Health Innovations koncentruje się na wzmocnieniu miejscowych systemów opieki zdrowotnej i wyraźnie pokazuje, w jaki sposób przedsiębiorstwa prywatne wraz z rządami i organizacjami pozarządowymi mogą przyczyniać się do realizacji celów zrównoważonego rozwoju, szczególnie celu nr 3, którym jest zapewnienie zdrowia i promowanie dobrobytu wszystkich ludzi, niezależnie od ich wieku”.
Projekt został uruchomiony przed szczytem Organizacji Narodów Zjednoczonych, który odbył się w dniach 25–27 września i którego celem było przyjęcie Agendy rozwoju po 2015 roku. Podczas szczytu organizacja UNICEF zachęcała do większego zaangażowania sektora prywatnego w poprawę życia dzieci. Milenijne cele rozwoju pozostają w mocy do końca 2015 r., a następnie zostają zastąpione przez cele zrównoważonego rozwoju, które stanowią nowy zbiór założeń dla rozwoju międzynarodowego. Fundacja Philips i UNICEF wspierają innowacje i technologie jako kluczową strategię na rzecz osiągnięcia nowych celów zrównoważonego rozwoju i poprawy życia najbardziej potrzebujących kobiet i dzieci. Obydwie organizacje działają na całym świecie, więc działania prowadzone w ramach partnerstwa mają charakter globalny.

Podobne artykuły

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także