Jak uporządkować informacje o suplementach diety?

Witold Laskowski

Opublikowano 04 marca 2019, 08:20

Fot. MedExpress TV
Witold Laskowski

Opublikowano 04 marca 2019, 08:20

Z ust zastępcy głównego inspektora sanitarnego Grzegorza Chudzika usłyszeliśmy, że GIS zamierza sprzyjać wszelkim inicjatywom oddolnym, które służą pokazywaniu jakości suplementów diety. Pan reprezentuje inicjatywę o nazwie Suplindex. Proszę powiedzieć czym jest Suplindex i w jaki sposób zamierza porządkować informacje o suplementach?

Suplindex to jakościowa wyszukiwarka suplementów diety. Pozwala wyszukać suplementy diety pod względem jakości. Na stronie dostępnej dla wszystkich można przeczytać informację o tym, jakie certyfikaty posiadają produkty, czy są przede wszystkim dopuszczone i zgłoszone do GIS, bo to pierwsza bariera w dopuszczeniu suplementu do katalogu suplidex.com. Słowa, które padły, że tego typu inicjatywy będą wspierane przez GIS, wpływają pozytywnie na to, aby Suplindex promował te suplementy diety, które posiadają wysoką jakość i jednocześnie piętnował to, co złe na rynku. Dzięki temu na rynku zostanie odgraniczona pozytywna strefa rynku od negatywnej. Suplidex przede wszystkim chce publikować dokumenty, które poświadczają o wysokiej jakości i bezpieczeństwie suplementów diety na rynku.

Dla kogo Suplindex może być narzędziem? Czy dla farmaceutów, lekarzy?

Patryk Konopka, Suplindex: Po pierwsze Suplindex skierowany jest do konsumentów mogących poczuć się zagubionymi na rynku suplementów diety, na którym zapanował chaos informacyjny przez powielane w media negatywne informacje o suplementach diety, notatki, które nie zawsze są wynikiem dociekliwych informacji i poszukiwań na temat tego typu produktów. Jest to więc przede wszystkim narzędzie dla konsumentów, by mogli dokonać prawidłowego wyboru, wybrać najlepszy suplement dla siebie i dzięki temu zadbać o zdrowie własne, jak i bliskich. Natomiast w późniejszym czasie może to być źródło fachowej wiedzy dla specjalistów, czyli farmaceutów i lekarzy, którzy za pośrednictwem kompletnej bazy wiedzy na temat suplementów diety będą mogli polecać pacjentom uzupełnienie terapii leczniczych o właściwą suplementację diety.

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

suplementy diety / Suplindex
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31