Krzysztof Łanda na nowym stanowisku

Fot. Joanna Gontkiewicz
Jakim?
Paweł Grzybowski 2017-08-11 08:14

Europejska spółka Dentons Business Services EMEA (DBSE) poinformowała, iż Krzysztof Łanda, były wiceminister zdrowia, podjął, jako konsultant, współpracę na wyłączność z europejskim usługodawcą kancelarii Dentons - spółką Dentons Business Services EMEA (DBSE).

Krzysztof Łanda zajmie się budowaniem, na poziomie międzynarodowym, strategicznego doradztwa europejskiej praktyki Dentons Life Sciences w zakresie dostępu do rynku ochrony zdrowia, refundacji, ustalania cen i oceny technologii medycznych (HTA) w systemie opieki zdrowotnej oraz będzie prowadził szkolenia w tym zakresie. Od września 2107 roku będzie także prowadził nieodpłatne debaty organizacji pacjentów, biznesu i nauki oraz nieodpłatny Portal Zarządzania Wiedzą.

Jak poinformowała firma, zgodnie z zasadami wynikającymi z art. 7 ust.1 ustawy o ograniczeniu działalności gospodarczej przez osoby pełniące uprzednio funkcje publiczne, Krzysztof Łanda „nie podejmuje zatrudnienia oraz nie wykonuje innych zajęć u przedsiębiorców, z branży farmaceutycznej i ochrony zdrowia, na rzecz których w toku wykonywania funkcji publicznych brał udział w wydaniu rozstrzygnięcia w sprawach indywidualnych dotyczących tego przedsiębiorcy”.

PDF

Zobacz także