Lekarze, pielęgniarki, farmaceuci i diagności z nowymi możliwościami uzyskiwania tytułu specjalisty. Ustawa z podpisem prezydenta

Fot: Andrzej Hrechorowicz; prezydent.pl
Medexpress 2019-11-06 12:22

Prezydent RP podpisał Ustawę z dnia 16 października 2019 r. o zmianie ustawy o uzyskiwaniu tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia;
w sprawie ustawy z dnia 16 października 2019 r. o zmianie ustawy o uzyskiwaniu tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia.

Ustawa ma na celu wyłączenie spod uregulowań ustawy z dnia 24 lutego 2017 r. o uzyskiwaniu tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia osób wykonujących zawody medyczne, dla których zasady uzyskiwania tytułu specjalisty określają przepisy regulujące wykonywanie tych zawodów.


Zmiana ta umożliwi osobom wykonującym zawody medyczne (np. lekarzom, pielęgniarkom, farmaceutom, fizjoterapeutom czy diagnostom laboratoryjnym) uzyskanie tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia, co ma znaczenie w sytuacji, gdy w swoich regulacjach prawnych dotyczących specjalizacji nie będą mieli wskazanej tej dziedziny lub nie ma jednostki akredytowanej do prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego.
Ustawa wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Źródło: Prezydent.pl

PDF

Zobacz także