Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Gorzów Wielkopolski: Sara po urodzeniu ważyła zaledwie 560 g. Po 100 dniach mogła zostać wypisana ze szpitala

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 11 lipca 2023 13:08

Gorzów Wielkopolski: Sara po urodzeniu ważyła zaledwie 560 g. Po 100 dniach mogła zostać wypisana ze szpitala - Obrazek nagłówka
fot. WSzW w Gorzowie Wielkopolskim
Zaledwie 560 g ważyła po urodzeniu Sara, która w 28. tygodniu ciąży przyszła na świat w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim. Dziś dziewczynka jest już na świecie od ponad 100 dni, a jej waga zbliża się do 3 kg.

– To, że dziecko jest w tak dobrej formie, to zasługa całego zespołu oraz dzielnej mamy, która codziennie przychodziła do Sary na oddział – mówi dr n. med. Barbara Michalczyk, specjalista pediatrii, neonatologii i neurologii dziecięcej, kierownik Oddziału Noworodkowego z Pododdziałem Intensywnej Opieki nad Noworodkiem gorzowskiego szpitala.

– Nie byłoby tego cudu, gdyby nie wspaniały zespół Oddziału Położniczo - Ginekologicznego z lek. Krzysztofem Kaczmarkiem, którzy podjęli natychmiastowe działania – podkreśla Kinga Golumska, mama Sary.

Przez 100 dni dziewczynka pozostawała pod opieką lekarzy, aż wreszcie mogła zostać wypisana do domu. Mała Sara nie ma żadnych powikłań, które mogłyby wynikać z tak dużego wcześniactwa. Musi być jednak chroniona przed wszelkimi infekcjami i nadal pozostawać pod opieką specjalistów.

30 czerwca swoje pierwsze urodziny obchodziła natomiast urodzona w tym samym szpitalu Karinka. Dziewczynka również urodziła się w 28. tygodniu ciąży i podobnie jak Sara ważyła dokładnie 560 g.

Oprac. na podst.: WSzW w Gorzowie Wielkopolskim

Podobne artykuły

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.