Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Warszawa przyzna dotacje na programy prozdrowotne

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 11 stycznia 2024 12:41

Warszawa przyzna dotacje na programy prozdrowotne - Obrazek nagłówka
Rada Miasta Stołecznego Warszawy podjęła uchwałę w sprawie przyznania na 2024 r. dotacji na realizację programów „Zdrowy Uczeń” oraz „Aktywny Senior” – poinformowała w mediach społecznościowych wiceprezydent Renata Kaznowska.

„Od wielu już lat kontynuujemy w Warszawie jakże ważne programy promocji zdrowia „Zdrowy Uczeń” oraz „Aktywny Senior”. Dziś Rada Miasta podjęła uchwałę w sprawie przyznania na 2024 r. dotacji na realizację tychże programów”, napisała Renata Kaznowska we wpisie na portalu X.

Jak przypomniała, program „Zdrowy Uczeń” skierowany jest do uczniów szkół publicznych, podstawowych i ponadpodstawowych oraz dzieci i młodzieży przebywających w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Celem programu jest edukacja uczniów w zakresie zachowań prozdrowotnych i poszanowania własnego zdrowia.

„Z kolei program „Aktywny senior” skierowany jest do osób powyżej 60 roku życia. Celem programu jest zachowanie i poprawa ogólnej sprawności oraz jakości życia seniorów. Oba programy realizowane są w formule rocznej”, napisała wiceprezydent Warszawy.

Jak czytamy na stronie urzędu miasta, w ramach programu „Aktywny Senior” uczestnicy biorą udział w cyklu kilkunastu grupowych spotkań prowadzonych dwa razy w tygodniu przez 45 min. Pierwsze spotkanie dla każdej z grup jest przeznaczone na wykład na temat zagrożeń wynikających z niskiej aktywności fizycznej, w tym związanych z chorobami układu kostno-stawowego oraz zachowań prozdrowotnych. Kolejne spotkania są przeznaczone na ćwiczenia ogólnousprawniające z wykorzystaniem drobnego sprzętu o sprawdzonych parametrach. Program odbywa się również w formie nordic walking oraz na basenie.

W stolicy realizowane są również inne programy prozdrowotne, m.in. szczepienia przeciw grypie dla dzieci i seniorów oraz osób w kryzysie bezdomności czy program wykrywania zaburzeń słuchu.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.