Małgorzata Gałązka-Sobotka: Zdrowie wymaga inwestycji

Fot. MedExpress TV
Dr Małgorzata Gałązka-Sobotka podsumowuje II konferencję w ramach Debaty „Wspólnie dla zdrowia” w ramach Forum Ochrony Zdrowia w Krynicy-Zdroju.
Medexpress 2018-09-10 08:12

Tegoroczne Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju przyciągnęło do udziału w ścieżce poświęconej zdrowiu rekordową w historii tego wydarzenia liczbę prawie 500 osób.

- Ocena merytoryczna wydarzenia należy do uczestników spotkania. Zapewne nie zaspokoiliśmy wszystkich oczekiwań, nie podjęliśmy wszystkich ważnych tematów i nie udzieliliśmy odpowiedzi na ważkie pytania, tym niemniej jednoznacznie wybrzmiało, że zdrowie wymaga inwestycji a sektor nowoczesnych narzędzi, procesów i zmiany postaw, które warunkują wzrost efektywności nakładów przeznaczanych na ochronę zdrowia - ocenia dr Małgorzata Gałązka-Sobotka.

W trakcie Forum odbyło się posiedzenie rządu poświęcone inwestycjom w zdrowie. - Na tę sesję czekano od lat i została odebrana przez wielu uczestników jako symbol nowego podejścia do zdrowia w polityce. To naturalnie zwiększy presje na konkretne działania i skuteczne interwencje w najbardziej wrażliwych obszarach opieki zdrowotnej: dostępność, jakość, problemy kadrowe, poziom finansowania czy integracja - mówi dr Gałązka-Sobotka z komitetu organizacyjnego społecznej Rady Programowej ogólnonarodowej debaty "Wspólnie dla Zdrowia".

Źródło: MZ

PDF

Zobacz także