Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

W Warszawie powstanie nowy szpital. Będzie to najnowocześniejsze w kraju centrum transplantacyjne

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 2 stycznia 2024 12:07

W Warszawie powstanie nowy szpital. Będzie to najnowocześniejsze w kraju centrum transplantacyjne - Obrazek nagłówka
Najnowocześniejszy w Polsce szpital, w którym znajdzie się miejsce dla 400 pacjentów, powstanie do końca 2026 roku przy ulicy Lindleya w Warszawie. Ma to być centrum transplantacyjne. – Będzie to supernowoczesny obszar – zapowiada prof. Wojciech Lisik, prorektor ds. klinicznych i inwestycyjnych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Przy ulicy Lindleya obecnie działa już Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Inwestycja powstanie w obrębie tej jednostki.

– To szpital, który cały czas działa. Jest żywym organizmem, a my będziemy w tym żywym organizmie wycinać fragment przestrzeni i budować zupełnie nową infrastrukturę. Będzie ona zasiedlona przez zespoły, które już pracują w szpitalu. Będzie to supernowoczesny obszar, związany między innymi z transplantologią – zapowiada prof. Wojciech Lisik.

Nowy, pięciopiętrowy budynek powstanie w miejscu wyburzonej przychodni – od strony ulicy Oczki. Koszt inwestycji to ponad pół miliarda złotych.

– Infrastruktura, którą tam będziemy mieli to coś, o czym marzymy. Będą ją obsługiwać specjaliści światowej klasy. Jeśli te dwie rzeczy ze sobą połączymy, to będzie coś naprawdę wyjątkowego – podkreśla prorektor ds. klinicznych i inwestycyjnych WUM.

Nowa jednostka ma zacząć działalność operacyjną pod koniec 2026 roku lub na początku 2027 roku.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także